Porsche
Główna W korku Porsche 911 GT3 – już niedługo nadjedzie [WIDEO]

Porsche 911 GT3 – już niedługo nadjedzie [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Porsche zaprezentuje 911 GT3 generacji 992 już wrótce, dokładnie 16 lutego. Aby wzbudzić trochę emocji firma opublikowała krótki zwiastun. Zanosi się na ciekawe zmiany, które pokażą konkurencji, że firma nie śpi.

Niesamowicie rozpoczął się ten najkrótszy miesiąc w roku. Mamy wrażenie, że premiera goni następną premierę. Można się poczuć jak na torze wyścigowym. Fajnie, że wśród tylu premier samochodów elektrycznych, znajdują się i takie jak opisywane Porsche 911 GT3, które nadjedzie już niedługo. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli GT3, warto poczekać. Pomyśl w kategoriach całkowicie nowych poziomów aerodynamiki i docisku, jeszcze lepszych osiągów i bardziej zaawansowanych technologicznie funkcji.

Moc ma pochodzić z 4,0-litrowego, wolnossącego, sześciocylindrowego silnika, który powinien osiągać około 9000 obr./min. Oczekuje się, że będzie wytwarzał około 510 KM, w porównaniu z wcześniejszymi 500 KM. Zrozumiałe jest, że Porsche będzie nadal oferować sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Najprawdopodobniej zobaczymy ją w podstawowym modelu GT3, a także automat PDK z podwójnym sprzęgłem.

Porsche 911 GT3 na torze

Jeśli chodzi o projekt, wcześniejsze prototypy dostrzeżono na torze Nurburgring, które wskazywały na bardziej okrągłą konstrukcję pałąka i przedniego zderzaka. Dodatkowo na filmie powyżej widać, że Porsche ma szerszy układ dolotowy oraz specjalne kanały do chłodzenia hamulców. A co widać z tyłu? Istnieją dowody na nowe potężne skrzydło zamontowane na podwójnych rozpórkach.

Według doniesień inżynierowie Porsche poprawili aerodynamikę do tego stopnia, że ​​nowy model ma oferować o 50 procent większy docisk przy dużej prędkości. Co więcej, w międzyczasie zoptymalizowano również opór powietrza oraz poprawiono wydajność. Zawieszenie również czekają zmiany, to wszystko w celu wzmocnienia nadwozia w zakrętach. Tylne koła są ustawione tak, aby zapewnić zarówno zwrotność w ciasnych zakrętach, jak i stabilność podczas szybkiej jazdy.

Wnętrze bez wątpienia otrzyma najnowszy układ deski rozdzielczej 992. Zapewne znajdzie się tam cyfrowy ekran głównego zestawu wskaźników oraz nowa środkowa deska rozdzielcza i konsola. Oczywiście od Porsche 911 GT3, nie oczekujemy zbyt wiele pod względem komfortu i luksusów. Obejrzyj zwiastun poniżej i nie zapomnij, że już 16 lutego, nadchodzi wielka premiera.

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej