policja
Główna Na drogach Nowy przepis dla kierowców nie znajdzie swojego zastosowania?

Nowy przepis dla kierowców nie znajdzie swojego zastosowania?

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Nowy przepis miał wejść w życie w czerwcu 2021 roku, jednak okazuje się, że policja nie będzie miała jak go egzekwować. O który przepis chodzi?

W Polsce nadszedł czas na zmiany! W czerwcu miała zniknąć popularna w Polsce “jazda na zderzaku”, teraz okazuje się, że mundurowi nie będą mieli jak mierzyć odległości między pojazdami, które miały wejść w życie.

Idea jest słuszna, ponieważ zbyt mała odległość między pojazdami była przyczyną wielu wypadków na drogach. Głównie, gdy w grę wchodziła wysoka prędkość lub złe warunki pogodowe. Miało się to zmienić! Odległość, którą mieliby trzymać kierowcy, miała być równa połowy prędkości, z którą jedzie samochód. Przykładowo, gdy jedziemy 140 km/h, musimy zachować 70 metrów odległości od poprzedzającego pojazdu.

Teraz okazuje się, że na planach się skończy. Czy nowy przepis wejdzie w życie? Wydaje się, że tak, ale czy będzie egzekwowany? Raczej nie. Dlaczego? Ponieważ policja nie posiada odpowiedniego sprzętu ani radarów, aby mierzyć odległość między samochodami. Może do czerwca uda im się rozwiązać ten problem. Jak uważacie? Przepis będzie miał rację bytu w Polsce?

Więcej artykułów:

Lexus – trwa wyprzedaż rocznika 2020! Oferty są ciekawe!

Autostrada A2: od poniedziałku zapłacimy więcej za przejazd

Otwarte hotele i stoki! Cała Polska ruszyła do Zakopanego!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej