szczepienia
Główna W korku Szczepienia na COVID-19 dla zawodowych kierowców?

Szczepienia na COVID-19 dla zawodowych kierowców?

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Związek Transport i Logistyka Polska apeluje o darmowe szczepienia na COVID-19 dla zawodowych kierowców, a dokładniej dla kierowców tirów. W innym wypadku grozi nam paraliż w tej branży!

Pandemia odbiła się na każdej branży, transportowej również. Państwa w Europie strzegą się, jak mogą przed wzrostem zachorowań, więc wprowadzają swoje obostrzenia. Są nimi wzmożone kontrole na granicach, czy zaświadczenie o przebyciu choroby, ważny (czyli wykonany maksymalnie 72h przed wjazdem do kraju) test na wirusa. Co za tym idzie? Ciągłe badania, stanie w długich kolejkach, mniejsza aktywność kierowców spowodowana brakiem ważnego wyniku testu.

szczepienie

Z tego powodu prezes TLP skierował pismo do Ministra Zdrowia o wprowadzenie szczepień dla zawodowych kierowców, lub zniesienie obowiązku posiadania ważnego testu. Jak tłumaczy, każde badanie jest płatne. Nie trzeba wspominać, jak często kierowca tira przemieszcza się między państwami, a wszystkie mają inną politykę walki z pandemią. Opłaty musi ponosić pracodawca, lub są ucinane wynagrodzenia. Prezes TLP ostrzega, że może się to bardzo odbić na transporcie, ponieważ nie będzie kierowców. Wielu z nich zostało uwięzionych na autostradach w oczekiwaniach na testy, ponieważ te, które mieli, nie spełniały już wymogów.

Niestety, każde państwo ma swoją strategię i politykę, do której należy się dostosować, jednak warto przemyśleć niektóre ruchy. Głównie po to, aby nie doprowadzić do załamania w transporcie i handlu, które może zbliżać się wielkimi krokami.

Więcej artykułów:

Gwiazda z “Hotel Paradise” pasażerką uciekiniera? Jej menadżerka odpowiada

Fotoradary na A1 to prawdziwe maszynki do pieniędzy. Mandaty sypią się lawinowo

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej