utrata prawa jazdy
Główna Na drogach Utrata prawa jazdy za spowodowanie wypadku!

Utrata prawa jazdy za spowodowanie wypadku!

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

W ostatnim czasie dużo mówi się o zmianach na drogach. Wprowadzenie odpowiedniego odstępu między samochodami, pierwszeństwo pieszego na pasach, ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym, a teraz pojawia się nowy temat. Utrata prawa jazdy za spowodowanie wypadku! W jakich sytuacjach? Jakie jest zdanie Polaków? Odpowiedź poniżej!

Niewątpliwie nadmierna prędkość, czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu przyczyniają się do wypadków na drogach. Pojawił się temat nowego przepisu, który z góry zakładałby winę kierowcy, a spowodowanie wypadku byłoby jednoznaczne z utratą prawa jazdy.

utrata prawa jazdy

Zapytano Polaków o zdanie w tej sprawie i o dziwo spotkano się z aprobatą. Aż 40% ankietowanych popiera ten pomysł, a 37,6% jest przeciw. Reszta nie ma zdania. Co ciekawe, w głównej mierze “za” są osoby między 23 a 35 rokiem życia. Grupę “przeciw” stanowią głównie osoby młode między 18 a 22 rokiem życia.

Informacja o wprowadzeniu nowego przepisu nie została oficjalnie potwierdzona. Stale trwają rozmowy, z pewnością wprowadzenie takiego zapisu niewątpliwie wiązałoby się z wieloma problemami, z którymi musiałyby borykać się sądy. Nie zawsze wina leży po stronie kierowcy, więc trzeba wziąć to pod uwagę. Są przypadki, w których przepis stałby się obligatoryjny. Kiedy? Szczególnie w przypadku pijanych kierowców, ale także piratów drogowych, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość lub nie dostosowali jej do warunków pogodowych.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Dajcie znać w komentarzach!

Więcej artykułów:

Szczepienia na COVID-19 dla zawodowych kierowców?

Nowy przepis dla kierowców nie znajdzie swojego zastosowania?

“Frog” usłyszał wyrok w sprawie swojej niebezpiecznej jazdy

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej