Tesla
Główna E-Mobilni Czy tak będzie wyglądać tania Tesla Model 2?

Czy tak będzie wyglądać tania Tesla Model 2?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Czy Tesla znalazła rozwiązanie problemu drogich samochodów elektrycznych, wprowadzając nowy Model 2? Jak będzie ostatecznie wyglądał ten elektryk i czy odziedziczy coś z innych modeli? Przekonajmy się.

Na całym świecie rośnie popularność samochodów elektrycznych. Można to również zaobserwować w Polsce, jak i u naszych sąsiadów. Niemcy na przykład mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę szybkich ładowarek dla elektryków i inwestują w dalsze ich rozprzestrzenianie — nawet przy popularnych restauracjach McDonald’s. Jak to wygląda u nas, każdy dobrze wie — jest lepiej, ale jest nad czym pracować. Innym problemem u nas w kraju, jest sama cena zakupu takiego elektryka, która odstrasza wielu potencjalnych klientów. Co do kwestii dotacji rządowych to też bardzo delikatny temat. Często suma nie jest wystarczająca, aby kupić elektryka od Tesli. Dlatego też producent samochodów elektrycznych Tesla wprowadza na rynek model, wyceniony tak, aby więcej osób mogło sobie na niego pozwolić. Mowa o Tesli w wersji hatchback, nazwanego „Model 2”.

Tesla

fot. Kleber Silva

Tesla Model 2 – brazylijska wizja

Brazylijski projektant Kleber Silva przygotował projekt tańszego pojazdu elektrycznego, który jest obecnie opracowywany przez Elona Muska oraz jego zespół. Czerpiąc z aktualnie dostępnych modeli Tesli, Model 2 wygląda tak, że łączy elementy sedana Model 3 oraz Modelu Y, tworząc kompaktową opcję idealną do miasta. Oczekuje się, że w tym samochodzie Tesla będzie oferować nową funkcjonalność i wygodę zgodnie z wzorcem projektowym. Warto zauważyć, że Model 2 będzie pierwszym modelem Tesli, który zostanie zbudowany poza Stanami Zjednoczonymi, a montaż odbędzie się w fabryce Tesla Giga w Szanghaju. Podobno ma kosztować około 25 000 USD czyli jakieś 93 ts złotych. Co myślicie o tym projekcie, jak i samej cenie Tesli Model 2?

fot. Kleber Silva

Źródło: Hypebeast Kr

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej