kontrola itd
Główna Na drogach ITD: Kierowca zastąpił klamkę nieszablonowym przedmiotem

ITD: Kierowca zastąpił klamkę nieszablonowym przedmiotem

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD już niejedno w swojej pracy widzieli. Jednak fakt, że kierowca nie mógł normalnie otworzyć drzwi od ciężarówki, ich trochę zaskoczył. Jak to możliwe?

Niestety stan techniczny wielu pojazdów podróżujących po polskich drogach pozostawia wiele do życzenia. Problem dotyczy również samochodów ciężarowych, które wykonują transport zarówno dla polskich, jak i zagranicznych przewoźników. Tym razem ITD zatrzymało Polaka, który znalazł praktyczne rozwiązanie problemu z drzwiami.

Kontrola miała miejsce w ostatnim tygodniu (17 lutego) tego roku. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na krajowej „dziesiątce” w Szczecinie zatrzymali zestaw przewożący kontenery morskie. Funkcjonariusze byli zaskoczeni już samym początkiem przebiegu kontroli. Okazało się bowiem, że kierowca ciężarówki nie może normalnie otworzyć swoich drzwi.

kontrola itd

ITD: Zły stan techniczny ciężarówki

Szofer zawodowy, aby móc wydostać się z pojazdu, musiał użyć drewnianej listewki. Choć było to funkcjonalne rozwiązanie, to nie przypadło ono do gustu inspektorom, którzy uznali je za niebezpieczne. Następnie, gdy już dostali się do kabiny pojazdu, to okazało się, że stan licznika nie zgadza się z tym, który został odczytany podczas ostatniego badania technicznego. Taki stan rzeczy oznaczał, że w myśl przepisów obowiązujących od 2019 roku, ktoś popełnił przestępstwo.

Inspektorzy ITD najpierw zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki z powodu jej złego stanu technicznego, a następnie na miejsce kontroli wezwali funkcjonariuszy policji. Teraz policja prowadzi dalsze postępowanie w związku z wykrytą ingerencją w przebieg pojazdu.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej