ceny paliw
Główna Na drogach Ceny paliw osiągają szczytowe ceny. Może być jeszcze gorzej!

Ceny paliw osiągają szczytowe ceny. Może być jeszcze gorzej!

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kierowcy na pewno zauważyli, że ceny paliw znacząco poszły w górę. Miejscami wynoszą ponad 5 zł za Diesla. Specjaliści ostrzegają, że może być jeszcze gorzej! Z czego to wynika i czy da się to zatrzymać?

Portal e-petrol przygotował specjalne zestawienie, w którym dokładnie przedstawił podwyżki. Olej napędowy podrożał aż o 5 groszy, benzyna bezołowiowa 95 o 6 groszy. Najwyższy wzrost odnotowano w cenie autogazu, ponieważ cena wzrosła aż o 7 groszy. To najwyższy wynik od kilku lat. Niestety nie zapowiada się, żeby było lepiej.

Na ceny paliw wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest zapas ropy naftowej w USA, który według informacji, kończy się. Pocieszać może informacja, że zapas benzyny wzrósł, więc podwyżki nie powinny być aż tak drastyczne. Tak czy inaczej, kierowcy muszą przygotować się na większe rachunki. Całe szczęście idzie wiosna, więc powstanie więcej możliwości przemieszczania się. Dla własnego zdrowia dobrze od czasu do czasu wsiąść na rower lub przejść kawałek na piechotę.

Praca zdalna, brak dojazdów do szkoły na pewno wpływa na korzyść w przypadku tankowania samochodu, jednak sytuacja jest nieciekawa. Jedyną nadzieją jest Arabia Saudyjska, która szykuje się do zwiększenia wydobycia. Czy dzięki temu unikniemy czarnego scenariusza, którym będzie paliwo tylko dla najbogatszych? Czas pokaże.

Więcej artykułów:

Nowy sposób na niższe spalanie! To naprawdę działa

Cristiano Ronaldo zaszalał z kupnem nowego samochodu

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej