nowe znaki
Główna Na drogach Nowe znaki na autostradach! Ma być czytelniej

Nowe znaki na autostradach! Ma być czytelniej

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

„Zjedź za 500 metrów” nie zawsze dla kierowców jest to takie oczywiste. Oznaczenia przy drogach również nie są czytelne. Ma się to zmienić! GDDKiA wprowadza nowe znaki na autostradach i nie tylko!

GDDKiA eksperymentuje od 2013 roku, jednak kierowcy nie byli zachwyceni i nadal narzekali na zbyt małą czytelność. Problem pojawia się głównie wtedy, gdy krzyżuje się ze sobą kilka dróg. Pomyłka okazuje się kosztowna i czasochłonna, gdy pominie się zjazd na autostradzie, a kolejny jest za kilka, kilkadziesiąt kilometrów.

GDDKiA wzięli wszystkie aspekty pod uwagę i zajęli się problemem. Nowe znaki stoją już w niektórych miejscach. Mowa głównie o autostradzie A1, która poszła na pierwszy ogień z testami. Oznaczenia pojawiły się na odcinku Toruń – Kowal. Oczywiście nie jest to jedyna lokalizacja, ponieważ jest ich aż 57!

nowe znaki

źródło: moto.pl

Dlaczego tak późno?

Ponieważ cały proces jest skomplikowany i zajmuje dużo czasu. Stworzenie nowych znaków tak, aby były lepsze od obecnych, nie jest proste.

nowe znaki

źródło: moto.pl

Wszystkim zależy na tym, aby kierowca nie musiał zastanawiać się nad zjazdem, ponieważ za kierownicą nie ma na to czasu. Oznaczenia mają być jasne i czytelne. Takie było główne założenie. Testowe oznaczenia zdały egzamin, więc zaczną pojawiać się na kolejnych drogach. Macie swoje propozycje, gdzie by się przydały? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ceni sobie zdanie innych, więc wszelkie uwagi są mile widziane. Dajcie znać w komentarzach!

Więcej artykułów:

Nowy sposób na niższe spalanie! To naprawdę działa

Mercedes C klasa – nowa wersja już 23 lutego

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej