ITD
Główna Na drogach ITD: W jeździe nie przeszkadzał mu nawet brak koła

ITD: W jeździe nie przeszkadzał mu nawet brak koła

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli samochód dostawczy ciągnący przyczepę. Funkcjonariusze doszukali się długiej listy nieprawidłowości. Kierowca zapłacił kosztowny mandat.

Funkcjonariusze ITD kontrolują nie tylko samochody ciężarowe, ale również dostawcze. Tym razem zatrzymali pojazd do 3,5 tony ciągnący przyczepę, na której znajdowała się koparka. Nie trzeba było się specjalnie przyglądać temu zestawowi, aby zauważyć, że nie powinien on wcale wyjechać na drogi.

kontrola itd

Fot. GITD

Kontrola ta miała miejsce w czwartek (18 lutego) na obwodnicy Krakowa. Przeprowadzili ją małopolscy inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego doszukali się wielu nieprawidłowości.

Na początku kontroli okazało się, że samochód dostawczy nie miał przeglądu już od trzech lat. Pojazd miał rozbitą szybę czołową, uszkodzone lusterko oraz rozbite tylne światła. Co więcej, w samochodzie brakowało również bocznej szyby.

Stan ciągniętej przez pojazd przyczepy niestety nie był lepszy. Brakowało w niej jednego koła, a także elementów odblaskowych. Na domiar złego, właściciel również jej nie ubezpieczył w zakresie obowiązkowego OC.

kontrola itd

Fot. GITD

Najpierw ITD, potem UFG

Inspektorzy zgłosili już ten fakt do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a co za tym idzie, właściciel musi się liczyć z karą za brak OC wynoszącą kilkaset złotych w przypadku takiego pojazdu. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne z obu pojazdów, a kierowcę ukarali mandatem w wysokości 1000 zł. Zakazali mu również dalszej jazdy.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej