Tragiczny wypadek
Główna Na drogach Tragiczny wypadek na DK65. Nie żyje kierowca ciężarówki

Tragiczny wypadek na DK65. Nie żyje kierowca ciężarówki

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Wczoraj doszło do kolejnego w tym roku śmiertelnego zdarzenia. Tragiczny wypadek, w którym zginął kierowca ciężarówki, miał miejsce na DK65. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego poinformowali o swoich działaniach prowadzonych na miejscu zdarzenia drogowego. Miało ono miejsce na DK65 w pobliżu Olecka, a konkretnie w miejscowości Kutowo (woj. warmińsko-mazurkie). Policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie 22 lutego około godziny 12:00. Na miejsce skierowano wszystkie służby, włącznie ze wspomnianym ITD. Niestety ten tragiczny wypadek pozbawił życia kolejnego kierowcę zawodowego.

Tragiczny wypadek

Fot. GITD

Tragiczny wypadek

W zdarzeniu brały udział dwie ciężarówki, które przewoziły zboże oraz trociny. – Od ciężarówki jadącej w kierunku Olecka odczepiła się naczepa, która uderzyła w jadący z przeciwka drugi samochód ciężarowy – poinformowała w rozmowie z “Super Expressem” podkom. Justyna Sznel, oficer prasowy KPP w Olecku. Niestety kierowca, w którego pojazd uderzyła naczepa, został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu dostali się do mężczyzny, ale nie udało się go uratować. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Tragiczny wypadek

Fot. GITD

Ładunek z obu naczep wysypał się na jezdnię. Strażacy doprowadzali jezdnię do użytku przez kilka godzin. Na miejscu również pracował prokurator oraz inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy zabezpieczyli tachografy kierowców. Funkcjonariusze policji wyznaczyli objazdy, ale według GDDKiA i tak w okolicy występowały spore utrudnienia w ruchu.

Źródło: GITD / Super Express

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej