hulajnogi elektryczne
Główna E-Mobilni Hulajnogi elektrycznie tylko z prawem jazdy?

Hulajnogi elektrycznie tylko z prawem jazdy?

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Dużo mówiło się o wypadkach, które wynikały z ludzkiej nieodpowiedzialności. Sejm w najbliższych dniach ma zająć się projektem, który ureguluje kontrowersyjny temat: hulajnogi elektryczne. Mówi się o tym, że będą mogły z nich korzystać tylko osoby posiadające prawo jazdy.

Obecnie nie ma sprecyzowanych informacji na ten temat. Z jednośladów mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają zainstalowaną aplikację na smartfonie. Wypożyczenie ich jest dziecinnie proste, nic więc dziwnego, że w lecie głównie szaleje na nich młodzież. Niestety lub stety, ma to ulec zmianie.

Dużo się mówiło o niebezpiecznych zachowaniach, które stanowiły zagrożenie nie tylko dla osoby na hulajnodze, ale i pozostałych uczestnikach ruchu. Urządzenia rozwijają stosunkowo szybką prędkość, przy której nie jest konieczne posiadanie kasku. Wiązało się to z dużym odsetkiem wypadków, które niejednokrotnie kończyły się tragicznie.

Wprowadzono nowe zasady

“Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane będzie posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie będzie wymagany”

Takie są przepisy, jednak są plotki, że od osób powyżej 18 roku życia sejm wprowadzi obowiązek prawa jazdy. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Ustalono też, że hulajnogą elektryczną będzie można jeździć tylko i wyłącznie po ścieżkach rowerowych, piesi mogą odetchnąć z ulgą!

hulajnogi elektryczne

Po chodniku będzie można jeździć w wyjątkowych sytuacjach. Pierwszą z nich jest brak ścieżki rowerowej, a drugą nieprzekraczanie pewnej prędkości. Trzeba pamiętać, że na chodnikach znajdują się dzieci, zwierzęta, które w każdym momencie mogą wyskoczyć.

Idzie wiosna, więc sezon niedługo ruszy pełną parą. Zachowajmy jednak ostrożność, aby hulajnogi elektryczne kojarzyły się z fajną rozrywką, lub sposobem na szybkie przemieszczenie się, a nie wypadkami i złamanymi kończynami.

Więcej artykułów:

Car Of The Year Polska otrzymuje…Kia Sorento!

Ceny paliw osiągają szczytowe ceny. Może być jeszcze gorzej!

Powiązane artykuły

1.5 2 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej