Mercedes
Główna Motonowości Mercedes-Benz Klasa C — gwiazda rozbłysła!

Mercedes-Benz Klasa C — gwiazda rozbłysła!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Mercedes-Benz C-Class W206 zadebiutował online w wersji sedan i kombi, oferując szereg nowości w segmencie. Dodatkowo ma hybrydę i tylko silniki czterocylindrowe. Przedstawia oczywiście świeżą stylistyką wewnątrz oraz na zewnątrz.

Mercedes Klasa C – wiele podobieństw

Jak już pisała nasza koleżanka redakcyjna, nowy model czerpie inspirację projektową z najnowszych zbiorów Mercedes-Benz, zwłaszcza z nowej Klasy S. Podobnie jak wiele nowych modeli wychodzących obecnie, Klasa C (W206) jest większa niż poprzednik. Dlatego też oferuje więcej miejsca dla pasażerów. Pojemność bagażnika w sedanie pozostaje niezmieniona i wynosi 455 litrów. Wersja kombi dostaje dodatkowe 30 litrów, oferując 460 litrów lub 1480 litrów ze złożonymi tylnymi siedzeniami.

Mercedes

fot. Mercedes-Benz

Znajome wnętrze

Mówiąc o wnętrzu, pasażerowie mają do czynienia z interfejsem użytkownika MBUX drugiej generacji, który zadebiutował w nowej Klasie S. Zawiera dwa ekrany LCD, które można skonfigurować w trzech motywach. Ekran multimedialny ma 9,5 cala lub opcjonalnie 11,9 cala, podczas gdy ekran zestawu wskaźników może mieć rozmiar 10,25 cala lub 12,3 cala. Niektóre z nowości w tym segmencie obejmują opcjonalny system rozszerzonego obrazu. Wykorzystuje on zewnętrzną kamerę do monitorowania otoczenia i nakładania wirtualnych obiektów i informacji na ekranie. Dostępny jest również skaner linii papilarnych do logowania się w systemie MBUX, a nawet skrętne tylne koła.

Mercedes

fot. Mercedes-Benz

Hybrydy na celowniku

Pod maską Klasa C będzie dostępna tylko z silnikami czterocylindrowymi. Gama obejmuje modele C 180, C 200 i C 300 dla benzynowych jednostek oraz C 220d i C 300d dla silników wysokoprężnych. Po raz pierwszy ten ostatni prezentuje konfigurację łagodnej hybrydy. Mercedes-Benz zapowiada wprowadzenie hybrydowych modeli plug-in czwartej generacji, oferujących około 100 km zasięgu na napędzie elektrycznym. Tymczasem szczegóły dotyczące osiągów modelu AMG nie zostały jeszcze potwierdzone.

fot. Mercedes-Benz

Mówiąc o nowym modelu Ola Källenius, dyrektor generalny Daimler AG i Mercedes-Benz AG, powiedział:

„Litery C i S znajdują się na przeciwnych końcach alfabetu. Jednak w naszym portfolio zbliżają się do siebie. Klasa C jest już naszym najlepiej sprzedającym się sedanem. Mimo to jestem pewien, że nasza nowa Klasa C zachwyci jeszcze więcej klientów szeroką gamą zaawansowanych technologicznie funkcji pochodzących z naszej flagowej Klasy S.”

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej