Kradzieże samochodów
Główna W korku [UWAGA] Nowe sposoby na kradzieże samochodów

[UWAGA] Nowe sposoby na kradzieże samochodów

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Sposób na walizkę, choć nadal aktualny, powoli odchodzi w niepamięć. Zastępują go nowe sposoby na kradzieże samochodów, ponieważ jak się okazuje, do całej akcji wystarczy tylko smarfton lub smartwatch.

Wszystko idzie z duchem czasu. Ostatnio pisaliśmy o kluczyku do samochodu w telefonie (TUTAJ), co za tym idzie? Złodzieje również zaczynają stosować nowe metody.

Okres pandemii był dla nich owocny, ponieważ wzrósł procent kradzionych pojazdów, gdyż właściciele, pracując zdalnie, przykładają mniejszą wagę do tego, co się dzieje z ich autem. Przestrzegamy przed tym, gdyż jak się okazuje, sami przez nieuwagę dajemy dodatkowe opcje złodziejom.

Cyberprzestępcy opatentowali metody, aby uzyskać dostęp do aplikacji w telefonach, z których można sterować pojazdem. Jest to funkcja, która występuje u wielu producentów, np. BMW. Dzięki nim można z pozycji telefonu otwierać szyby, nastawiać klimatyzację czy odpalać silnik! Z jednej strony wygoda, a z drugiej niebezpieczeństwo. Niestety, jest to prosta droga do uzyskania informacji, dzięki którym odpalenie samochodu nie stanowi już problemu.

Dodatkowo pojazdy są wyposażone w systemy GPS, nawigację, co pozwala na ustalenie tras, poznania miejsca pracy, czy zamieszkania. Złodzieje tak dobrze opracowali sobie ten system, że zhakowanie go nie stanowi żadnego problemu.

Zalecamy więc ostrożność oraz uwagę w korzystaniu z coraz to nowszych aplikacji, które sprawiają, że korzystanie z samochodu staje się ekscytujące, a z drugiej strony, w łatwy sposób można przejąć kontrolę nad komputerem pokładowym. Nie zawsze przez pożądane osoby…

Więcej artykułów:

Tragiczny wypadek na DK65. Nie żyje kierowca ciężarówki

Car Of The Year Polska otrzymuje…Kia Sorento!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej