Rolls-Royce
Główna W korku Wyobraźnia klientów Rolls-Royce nie zna granic!

Wyobraźnia klientów Rolls-Royce nie zna granic!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Specjalistom z Rolls-Royce zajęło trzy lata na znalezienie odpowiedniego materiału do wykończenia elementów wnętrza. Jest to też jeden z wielu niesamowitych egzemplarzy samochodów tego właściciela.

Nie tak dawno na łamach naszej strony pisaliśmy o Rolls-Royce Phantom z Abu Dhabi, którego upiększono w środku specjalnymi piórami ptaka. Jest to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Temat niestandardowych zamówień jednak nie wyczerpano.

Rolls-Royce dla kolekcjonera

Firma Rolls-Royce zaprezentowała wykonany na zamówienie model Koa Wood Phantom Extended. Skrupulatnie złożono go na specjalne zamówienie dla Jacka Boyda Smitha Jr. – właściciela kolekcji samochodów JBS. Ten opisywany model inspirowany jest fotelem bujanym z drewna Koa, który jest w rodzinie tego człowieka od pokoleń.

Rolls-Royce

fot. Rolls-Royce

Specjalny materiał pochodzi z drzewa pochodzącego z Hawajów. Co więcej, można go pozyskać wyłącznie z prywatnych gruntów rolnych na wyspie, które wymagają bardzo specyficznych warunków uprawy. Specjaliści z  Rolls-Royce spędzili trzy lata na znalezieniu idealnego materiału do projektu. Użyto wyjątkowego drewna do wyłożenia wnętrza pojazdu, a nawet stworzono kosz piknikowy z kryształowymi kieliszkami do szampana.

fot. Rolls-Royce

W nawiązaniu do kolekcji JBS

Jeśli chodzi o resztę samochodu, nadwozie pomalowano w niebieski odcień Packard Blue. Pasuje on do innego niezwykłego samochodu w kolekcji Smitha Jr. — Packard Twelve Coupe z 1934 roku. Dodatkowo połączono go z kontrastowym skórzanym wnętrzem w kolorze Dove Grey. Inicjały właściciela znajdują się na drzwiach kierowcy, wraz z inicjałami jego żony Laury na drzwiach od strony pasażera.

fot. Rolls-Royce

Dopełnieniem tego wyjątkowego doświadczenia jest ręcznie wykonana świecąca podsufitka. Wykonano ją z 1420 sztuk światełek ułożonych tak, aby odtworzyć gwiaździste nocne niebo Cleveland w Ohio z dnia narodzin Smitha Jr. Od teraz właściciel może się poczuć tak, jakby urodził się na nowo. Ciekawe czy są jakiekolwiek granice pomysłowości klientów zamawiających samochody tej marki.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej