Dzieci
Główna Na drogach Dzieci cudem uniknęły śmierci. Nagranie wstrząsnęło cały Internet

Dzieci cudem uniknęły śmierci. Nagranie wstrząsnęło cały Internet

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Wstrząsające nagranie z prędkością światła obiegło cały Internet. Dzieci cudem uniknęły śmierci na przejściu dla pieszych. Kierowca nawet nie zwolnił. Sytuacja budzi wiele kontrowersji.

Od tragedii dzieliło kilka milimetrów. Gdyby nie manewr kierowcy, skutki mogłyby być tragiczne. Autor, który zamieścił nagranie na kanale “Polskie Drogi”, wypowiedział się na temat całej sytuacji.
-Był korek. Stanąłem przed przejściem dla dzieci, żeby je przepuścić. Obróciły się w moim kierunku, ponieważ zacząłem trąbić, aby dać znać o nadjeżdżającym samochodzie.
Zostawiamy link do nagrania, które w całości można obejrzeć TUTAJ.

Komentarze pod filmem zaczęły pojawiać się w błyskawicznym tempie. Powstały dwie opozycje, jedna uważająca, że wina leży po stronie kierowcy, a druga, że po stronie dzieci. Warto w tym momencie przypomnieć, że osoba, która znajduje się na pasach, ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym samochodem. Z drugiej jednak strony, kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka miał prawo nie zauważyć przechodniów, ponieważ zakrył je stojący w korku pojazd.

I tutaj pojawiają się wątpliwości, osoby, które wychodzą na pasy w takiej sytuacji, powinny zachować szczególną ostrożność, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę, że kierowca może ich nie zauważyć, bądź nie zdążyć wyhamować.

Z drugiej strony, kierowca powinien zmniejszyć prędkość w momencie zbliżania się do przejścia dla pieszych, szczególnie w momencie ograniczonej widoczności. Dużo komentarzy pod filmem poruszało właśnie ten temat. Apelujemy więc o zwalnianie przed zebrami, oraz o pamiętanie o tym, że pieszy na pasach ma pierwszeństwo. Kierowcy mają utrudnione zadanie, ponieważ czasami muszą myśleć za kilka osób…

Więcej artykułów:

Wyobraźnia klientów Rolls-Royce nie zna granic!

Lexus IS 500 F Sport Performance — co w sobie kryje? [WIDEO]

Hulajnogi elektrycznie tylko z prawem jazdy?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej