wypadek ciężarówki Konin
Główna Na drogach Niebezpieczny wypadek z udziałem ciężarówki [WIDEO]

Niebezpieczny wypadek z udziałem ciężarówki [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

W ostatni czwartek doszło do poważnie wyglądającego wypadku z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Kierowca ciężarówki bez obrażeń

Na drodze wojewódzkiej nr 264 w miejscowości Smuczyn, gmina Kazimierz Biskupi miał miejsce poważy wypadek z udziałem ciężarówki. 25 lutego przed godziną 8:00 z samochodem ciężarowym marki Scania zderzył się samochód osobowy. Zestaw zatrzymał się częściowo w rowie, a jego kierowca nie odniósł praktycznie żadnych obrażeń. Niestety mniej szczęścia miała kobieta podróżująca osobówką, która w wyniku zderzenia została w niej uwięziona. Strażacy przy pomocy urządzeń hydraulicznych uwolnili ją, a następnie pierwszej pomocy udzielili jej ratownicy medyczni.

wypadek ciężarówki Konin

Fot. KM PSP Konin

Kobieta trafiła do szpitala, ale według posiadanych przez nas informacji, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego informują, iż droga była zablokowana przez kilka godzin. Inspektorzy pobrali również dane z tachografu cyfrowego ciężarówki biorącej udział w wypadku i przekazali je policjantom.

Usunięcie rozbitej ciężarówki z naczepą ze stromego zbocza nie było łatwym zadaniem. Pojazdy specjalistyczne pomocy drogowej miały nie lada wyzwanie, z którym sobie na szczęście sprawnie poradziły. Dzięki temu już w godzinach popołudniowych droga była w pełni posprzątana i przejezdna. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

wypadek Kazimierz Biskupi

Fot. GITD

Przy tej okazji funkcjonariusze policji zwracają się z apelem o większą rozwagę do kierowców. Wiosenna aura w ostatnich dniach zachęca do pewniejszej i szybszej jazdy, co jednak w niektórych sytuacjach stwarza spore niebezpieczeństwo. Miejscami na drodze po zimie zalegają spore ilości brudu, piasku i kamieni, na których stracić kontrolę nad pojazdem. Dlatego policjanci proszą o zachowywanie bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: GITD / KM PSP Konin

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej