michelin
Główna E-Mobilni Michelin stworzył niestandardową oponę. Czy się przyjmie?

Michelin stworzył niestandardową oponę. Czy się przyjmie?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Celem tej opony Michelin jest utrzymanie wydajności samochodów elektrycznych. Dodatkowo daje ona przyczepność potrzebną samochodom sportowym.

Wybierając oponę do swojego samochodu elektrycznego, musisz pójść na pewien kompromis. Możesz wybrać taką, która zapewnia niski opór toczenia i tym samym zapewnia pojazdowi przyzwoity zasięg. Lub wybierzesz taką, która zapewnia doskonałą przyczepność i trakcję, ale w tym samym czasie zmniejszy zasięg. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli posiadasz bardziej sportowy samochód elektryczny. Firma Michelin twierdzi, że ma odpowiedź w postaci nowej opony Pilot Sport EV, zaprojektowanej specjalnie do samochodów elektrycznych o sportowym zacięciu.

Michelin

fot. Michelin

Doświadczenie Michelin

Francuski gigant oponiarski twierdzi, że przy opracowywaniu tej opony wykorzystał doświadczenie zdobyte w Formule E. Jest to pierwsza tego typu opona, jaką ten producent kiedykolwiek wprowadził na rynek. Tak wyjaśniają jej zalety:

„Pilot Sport EV korzysta bezpośrednio z postępu, jaki Michelin osiągnął w ciągu sześciu sezonów w Formule E i wykorzystuje technologię ElectricGrip Compound, która zawiera twardą mieszankę na środku bieżnika, aby zapewnić przyczepność wymaganą do obsługi wysokich momentów obrotowych charakterystycznych dla elektrycznych samochodów sportowych. Na ścianach bocznych znajduje się ten sam wzór i aksamitne oznaczenia co opony Michelin Formuły E.”

fot. Michelin

Ta opona daje niski poziom hałasu drogowego, ale także dobrą przyczepność na mokrych i suchych drogach. Mówi się, że zwiększa zasięg nawet o 60 kilometrów. Oczywiście ten wynik jest możliwy w odpowiednich do tego warunkach. Opona do pojazdu elektrycznego musi uwzględniać dodatkowy ciężar, który przenosi samochód elektryczny. Pod tym względem jest podobna do opony przeznaczonej do SUV-ów, z dodatkowym wzmocnieniem na ścianie bocznej.

Opona jest już dostępna w sprzedaży na rynku chińskim. W Europie i Stanach Zjednoczonych będzie dostępna pod koniec 2021 roku w rozmiarach od 18 do 22 cali.

Więcej informacji na temat opon możecie przeczytać w artykułach:

Nowy sposób na niższe spalanie! To naprawdę działa

Nie uwierzysz jakich opon Michelin użyto podczas bicia rekordu prędkości!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej