Tesla
Główna E-Mobilni Tesla z Full Self-Driving na abonament [WIDEO]

Tesla z Full Self-Driving na abonament [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Już niedługo, bo w ciągu kilku miesięcy Tesla uruchomi subskrypcję na autopilota z funkcją FSD umożliwiającą samodzielną jazdę. Co daje ta funkcja i ile będzie kosztować?

Dyrektor Tesli, Elon Musk powiedział w odpowiedzi na poniedziałkowy tweet, o zaawansowanym systemie wspomagania kierowcy (FSD). Potwierdził, że będzie dostępny w ramach miesięcznej subskrypcji „na pewno w drugim kwartale”, czyli między kwietniem a czerwcem tego roku.

W odpowiedzi na kolejny tweet Musk zauważył, że zakup pełnej aktualizacji nadal bdzie „lepszą długoterminową ofertą” niż propozycja zakupu oparta na subskrypcji.

Tesla z Autopilotem

Funkcja Full Self-Driving to ulepszenie funkcji autopilota, która jest standardem w nowych samochodach Tesla. Umożliwia ona kierowcom automatyczne przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Firma twierdzi, że obecna funkcja Autopilota nadal wymaga „aktywnego nadzoru” ze strony kierowcy i nie zapewnia autonomicznego prowadzenia samochodu.

Tesla

fot. EVBite

Tesla twierdzi, że pakiet Full Self-Driving (FSD) został zaprojektowany tak, aby umożliwić swobodne podróżowanie. Jest to możliwe zarówno na krótkich, jak i długich dystansach „bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez osobę siedzącą za kierownicą”. Obejmuje to automatyczne parkowanie, zmianę pasa ruchu. Dodatkowo daje możliwość przyjazdu samochodu (wezwanie go) za pomocą aplikacji mobilnej lub kluczyka.

Wsiadasz i jedziesz

„Wszystko, co musisz zrobić, to wsiąść do auta i powiedzieć swojemu samochodowi, dokąd jechać” – twierdzi firma o systemie Full Self-Driving. W październiku Tesla podniosła cenę opcjonalnego dodatku do 10 000 dolarów. Przyznacie, że to nie jest mało, ale miesięczna subskrypcja ma być jeszcze droższa. Z drugiej strony, pewnie każdy kierowca samochodu Tesla z tym dodatkiem chciałby spróbować, jak sobie poradzi na naszych polskich drogach. Co ciekawe, w grudniu ukazał się materiał filmowy przedstawiający samochód Tesla Model 3 odbywający podróż w obie strony między San Francisco a Los Angeles. W trybie Full Self-Driving nie było konieczna żadna reakcja ze strony samego kierowcy. Film, o którym piszemy możesz obejrzeć poniżej.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej