Mercedes
Główna Motonowości Mercedes C klasa – nowa generacja systemu multimedialnego

Mercedes C klasa – nowa generacja systemu multimedialnego

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Mercedes C klasa miał swoją premierę już jakiś czas temu. W jednym ze swoich artykułów wspominaliśmy, że wnętrzem, a dokładniej systemem multimedialnym i wyświetlaczami, bardzo przypomina S klasę. Faktycznie widać pewne podobieństwo, jednak to w najnowszej C klasie znajdziemy drugą generację systemu informacyjno-rozrywkowego.

Co się zmieniło? To pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy. Jak obiecuje producent, informacje i komunikaty, które wyskakują kierowcy, są bardziej przejrzyste. Dodatkowo wprowadzony został element personalizacji, czyli każdy kupujący ma możliwość zaprojektowania wyświetlacza. Wprowadzono kilka opcji: dyskretny, sportowy, klasyczny.

Mercedes

“Hej, Mercedes”

To chyba najpopularniejsza funkcja, z której korzystają kierowcy i nie tylko. Wiadomo, jak to bywa z systemami, działają różnie. W nowej C klasie system został bardziej dopracowany. Producent zapowiada niezawodność oraz wprowadzenie nowych funkcji, które również można indywidualnie zaprojektować. Jedną z dodatkowych opcji, jest zaprojektowanie asystenta, który przez system głosowy przeprowadzi nas przez proces połączenia telefonu z samochodem. Trzeba przyznać, że brakowało tej funkcji, ponieważ Bluetooth nie zawsze jest taki oczywisty.

Jak wspominaliśmy w jednym ze swoich artykułów (link TUTAJ), producent z gwiazdą wprowadził możliwość założenia profilu osobistego. Od teraz, z nowym systemem MBUX jest możliwość zintegrowania muzyki. Co to oznacza? Jeżeli dodamy jakąś piosenkę do playlisty w profilu, bez problemu uruchomimy ją w samochodzie. Bez zbędnego szukania.

Mercedes C klasa

Czytnik linii papilarnych

To chyba największa nowość. Przy fotelu kierowcy znajduje się panel. Po przyłożeniu do niego palca samochód odczyta linie papilarne, które wcześniej zapisano, a następnie wyświetli zapamiętane informacje. Mogą to być: ulubione cele podróży, wpisy do kalendarza czy wiadomości e-mail.

Co uważacie o zmianach, które wprowadził Mercedes? Która wydaje Wam się najciekawsza?

Więcej artykułów:

Rolls-Royce Phantom Tempus — mistrz czasu i przestrzeni! [WIDEO]

Noraauto – sieć sklepów i serwisów samochodowych wycofuje się z Polski

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej