McLaren
Główna Motonowości McLaren Elva Gulf w specjalnych barwach!

McLaren Elva Gulf w specjalnych barwach!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Bardzo wyjątkowy McLaren zadebiutował w Australii podczas weekendowego wydarzenia Sydney Concours d’Elegance w 2021 roku. Bazujący na modelu Elva jest uzupełniony o niestandardowe barwy Gulf Racing wykonane przez specjalny dział MSO producenta.

Elva jest już niezwykle rzadkim modelem McLarena wykonanym w zaledwie 149 egzemplarzach wyprodukowanych w zakładzie w Wielkiej Brytanii. Ta wersja motywu Elva Gulf została zaprezentowana podczas transmisji na żywo Goodwood SpeedWeek w październiku 2020 r.

McLaren odnawia współpracę

McLaren i Gulf Oil rozpoczęły niedawno nowy rozdział, ożywiając współpracę z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Aby uczcić tę okazję, producent wziął jeden ze swoich najrzadszych i najbardziej egzotycznych modeli i przekazał go do działu “McLaren Special Operations” (MSO) w celu uzyskania niestandardowej kolorystyki w motywie Gulf Racing.

McLaren

fot. McLaren Elva Gulf / Sydney Concours d’Elegance

Mówiąc o Elva Gulf, George Biggs, dyrektor zarządzający McLarenem na terenie Azji, Pacyfiku oraz Chinach, powiedział:

„Motyw McLaren Elva Gulf uosabia dziedzictwo wyścigów, które odziedziczyliśmy po naszym założycielu Bruce’u McLarenie. Był zawodnikiem, innowatorem i prawdziwym liderem, a jego pionierski duch żyje dzięki pracy, którą każdego dnia staramy się wykonywać w McLarenie na jego cześć ”.

Osiągi Elva Gulf

Przypomnijmy, że, model Elva napędza 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Jego moc to ponad 800 KM i moment obrotowy również sięgający 800 Nm. Z całą pewnością czyni go to jednym z najpotężniejszych produkowanych roadsterów w historii. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje mu 3 sekundy, natomiast 0-200 km/h osiąga w zaledwie 6,7 sekundy. Innymi słowy, jest szybki.

McLaren

fot. McLaren Elva Gulf / Sydney Concours d’Elegance

Na wystawie w Sydney Concours d’Elegance w 2021 r., która odbyła się w ogrodach Swifts Mansion w Darling Point, można było również zobaczyć modele 765LT oraz GT.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej