Volkswagen
Główna E-Mobilni Volkswagen zapowiada nowy samochód — Project Trinity

Volkswagen zapowiada nowy samochód — Project Trinity

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Volkswagen ogłosił nowy koncepcyjny elektryczny sedan o nazwie Project Trinity. Zaprojektowano go w celu zmiany sposobu produkcji i funkcjonowania samochodów.

Okrzyknięty przez dyrektora generalnego, Ralfa Brandstättera, „wymarzonym samochodem”, nowa koncepcja „ustanowi standardy w zakresie zasięgu, szybkości ładowania oraz cyfryzacji”. Prawdopodobnie ładowanie odbywać się będzie równie szybko, co zwykłe tankowanie samochodu spalinowego. Produkcja rozpocznie się w 2026 r., a samochód od samego początku będzie miał funkcję autonomicznej jazdy na poziomie 2+. Godnym uwagi jest fakt, że ostatecznie osiągnąć ma poziom 4, czyli próg pozwalający na uznanie go za w pełni autonomiczny.

Volkswagen zmienia strategię

Chociaż wydajność bez wątpienia zawsze będzie kluczowym czynnikiem, najbardziej interesującą częścią Project Trinity jest skupienie się na tworzeniu mniejszej liczby wariantów, w dużej mierze standaryzacji sprzętu. Zamiast tego, aby osiągnąć różne poziomy wyposażenia, kierowcy będą mogli w dowolnym momencie aktywować funkcje, których potrzebują lub pragną „na żądanie”. Volkswagen twierdzi, że takie podejście do samochodu „opartego na oprogramowaniu” obniży bariery wejścia dla indywidualnej mobilności.

Volkswagen

fot. Volkswagen

Ralf Brandstätter powiedział:

„W przyszłości indywidualna konfiguracja pojazdu nie będzie już określana przez sprzęt w momencie zakupu. Zamiast tego klienci będą mogli w dowolnym momencie dodawać funkcje na żądanie za pośrednictwem cyfrowego ekosystemu w samochodzie ”.

Z całą pewnością nie jest to nowe rozwiązanie. Producent samochodów elektrycznych Tesla daje to swoim klientom od samego początku. Widać, że coraz więcej koncernów motoryzacyjnych skłania się właśnie w tę stronę. Chociaż produkcja elektrycznego sedana rozpocznie się za pięć lat, nie ma konkretnej daty, kiedy Project Trinity powstanie i trafi do dealerów.

Źródło: Volkswagen

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej