Ferrari
Główna W korku Ferrari Monza SP1 – najładniejszym samochodem świata?!

Ferrari Monza SP1 – najładniejszym samochodem świata?!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Nauka ustaliła, że ​​Ferrari zbudowało model Monza SP1, który stał się najładniejszym samochodem świata. Jakie kryteria wzięto pod uwagę przy wyborze tego jednego, jedynego pięknego?

Zapewne nie potrzebujesz nauk ścisłych ani matematyki, aby zdecydować, który samochód jest najpiękniejszy na świecie. Patrzysz na zdjęcia różnych samochodów i porównując je, wydajesz werdykt. Nie zawsze jest to takie proste, jak może wyglądać. Portal motoryzacyjny Carwow maksymalnie utrudnił to zadanie.

Ferrari

fot. Ferrari

Skorzystał on z liczącego 2500 lat tak zwanego “Złotego podziału”, który miał pomóc jako punkt odniesienia w kwestii idealnych proporcji. Ekipa Carwow przeanalizował przy jego pomocy 197 najpotężniejszych samochodów wyczynowych na świecie z ostatnich 70 lat. Ostatecznie zdecydowano, że właśnie Ferrari Monza SP1 z 2019 roku jest tym najpiękniejszym autem świata.

Jak wygrało Ferrari?

Piękno samochodu zostało rozszyfrowane za pomocą ‘złotego podziału”, o którym pisaliśmy wcześniej. W podobny sposób Michał Anioł stworzył swoje dzieło nazwane “Stworzenie Adama”. Można je zobaczyć na suficie Kaplicy Sykstyńskiej. Aby wybrać, który samochód jest najpiękniejszy, porównano 14 unikalnych punktów z przodu każdego z nich. Brano pod uwagę takie punkty jak reflektory, lusterka boczne i rogi przedniej szyby.

Ferrari

fot. Ferrari

Odległość między każdym z tych punktów została zmierzona, a następnie wprowadzona do komputera w celu określenia, jak blisko były one do tego złotego podziału. Ta metoda używana do pomiaru „idealnych proporcji” pokazała, że Monza SP1 ma ich pod dostatkiem. Co więcej, odkrycia ujawniły, że to Ferrari z limitowaną liczbą 500 egzemplarzy jest „najbliższym na świecie samochodem o najlepszych osiągach i matematycznej doskonałości projektu”. Wynik, jaki uzyskano to 61,75%. Przyznajcie, że jest trochę podobny do samochodu McLaren Elva, który niedawno opisywaliśmy.

Pierwszy i nie jedyny

Godne uwagi jet to, że Ferrari Monza SP1 to jedyny samochód w pierwszej dziesiątce tego zestawienia zaprojektowany w ciągu ostatniej dekady. Drugie miejsce przypadło Fordowi GT40, trzecie Ferrari 330 GTC Speciale. Dodatkowo od czwartego do dziesiątego — Lotus Elise, Ferrari 250 GTO, Chevrolet Corvette C2 (Stingray), Ferrari 330 P4, Alfa Romeo Alfetta, Lamborghini Miura i odpowiednio w rankingu Maserati Indy. Krótko mówiąc, Carwow ujawniło, że cztery samochody Ferrari wylądowały w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych supersamochodów na świecie. Aby zobaczyć pełną listę 100, wejdź na stronę Carwow.

Ferrari

fot. Ferrari

Czy zgadzasz się z tym werdyktem, uzyskanym przy pomocy starodawnego wzoru złotego podziału? A może wręcz przeciwnie i powinno wygrać inne auto? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzach.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej