ITD
Główna Na drogach Niezapomniana kontrola ITD. Rosjanin był agresywny i odstawił niezłą szopkę

Niezapomniana kontrola ITD. Rosjanin był agresywny i odstawił niezłą szopkę

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD podczas kontroli spotykają się z najróżniejszymi reakcjami kierowców. Natomiast zachowanie pewnego Rosjanina na długo zapadnie im w pamięć.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w sobotę (6 marca) prowadzili rutynowe kontrole na krajowej „dziewiętnastce” w Tchórzewie. W pewnym momencie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą, którego właścicielem był rosyjski przewoźnik, a za jego kierowcą znajdował się obywatel Rosji.

Przebieg kontroli nie wyróżniał się na początku specjalnie od setek innych dokonywanych przez ITD. Jednak w pewnej chwili jeden z inspektorów ITD zauważył leżący na półce pilot. Dla przeciętnego Kowalskiego to nic wyjątkowego, ale funkcjonariusze widział, że tego typu urządzeń używa się do sterowania tzw. wyłącznikiem tachografu. To oczywiście nielegalne urządzenie, które pozwala kierowcy na rejestrowanie na karcie odpoczynku w chwili, gdy pojazd się w rzeczywistości przemieszcza.

ITD

Fot. GITD

Początek problemów ITD

Tutaj zaczęły się schody. Inspektor poprosił o okazanie podejrzanego pilota, na co kierowca zareagował niezbyt pochlebnie. Mężczyzna schował urządzenie i przestał współpracować z funkcjonariuszami. Na domiar złego stał się agresywny i przekonywał mundurowych, aby zaniechali dalszych czynności. Finalnie postanowił zamknąć się w szoferce i odciąć od przedstawicieli władzy. W związku z tym ci zostali zmuszeni do wezwania na miejsce kontroli swoich kolegów po fachu z policji.

Policjantom udało się wyciągnąć mężczyznę z pojazdu, ale w międzyczasie ten wyrzucił pilot w las. Na niewiele się to jednak zdało. Ciężarówkę odholowano do odpowiedniego warsztatu, który znalazł zamontowany w niej wyłącznik, a następnie go usunął.

Agresywny kierowca zawodowy teraz za swoje mało rozsądne zachowanie odpowie przed sądem. Postawiono mu kilka zarzutów, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ITD wszczęli również postępowanie administracyjne wobec jego pracodawcy. Jest ono zagrożone karą 12 tys. zł. Obciążyli go również kosztami holowania, usunięcia wyłącznika oraz parkingu strzeżonego.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej