Toyota - Woven City
Główna W korku Toyota buduje swoje inteligentne miasto Woven City [ZDJĘCIA]

Toyota buduje swoje inteligentne miasto Woven City [ZDJĘCIA]

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Woven City to projekt, jakiego jeszcze nie było! Toyota rozpoczęła pracę nad budową inteligentnego miasta, w którym będą wykorzystywane najnowocześniejsze technologie cyfrowe. Miasto będzie pełniło taką samą funkcję jak każde inne, można powiedzieć “normalne”.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Woven City to projekt, jakiego jeszcze świat nie widział. Najnowocześniejsze miasto powstaje u stóp góry Fuji w Japonii. Swoją powierzchnią zajmie około 175 akrów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nic specjalnego, jednak takie myślenie jest błędne. Woven City będzie niczym z filmów science fiction!

Toyota - Woven City

fot. Toyota

Zamieszka w nim 2000 osób. Jednak nie będą to zwykli mieszkańcy. “Wstęp” do miasta będą mieli wyłącznie pracownicy Toyoty, ochotnicy i naukowcy. Całe Woven City będzie całkowicie ekologiczne, to znaczy, że będzie czerpało energię ze słońca i wodoru, natomiast transport zapewnią bezemisyjne pojazdy.

Toyota - Woven City

fot. Toyota

To nie wszystko!

W mieście będą testowane wszelkiego rodzaju roboty domowe, które w niedalekiej przyszłości będą pomagały nam w codziennych obowiązkach. Projekt wygląda bardzo poważnie i daje ogromne nadzieje naszej cywilizacji. Nie wiadomo dokładnie, kiedy do Woven City trafią pierwsi mieszkańcy, wiadomo jednak, że będą to osoby w każdym wieku, które pragną udoskonalać, pracować nad swoimi wynalazkami, czy prowadzić badania.

Toyota - Woven City

Nie możemy się doczekać, aż Toyota udostępni więcej informacji w tym temacie!

Więcej artykułów:

Ferrari Monza SP1 – najładniejszym samochodem świata?!

Hyundai Kona N — mały SUV, ale wariat [WIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej