SUV
Główna Motonowości Toyota Aygo X Prologue — miejska wersja SUV-a

Toyota Aygo X Prologue — miejska wersja SUV-a

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Toyota Aygo X Prologue zawiera elementy miejskiego auta, SUV-a oraz crossovera. Wszystko to w małej, ale potężnej konstrukcji, co powoduje, że może się naprawdę podobać.

Toyota Aygo po raz pierwszy pojawiła się na europejskich drogach w 2005 roku i stała się hitem w gamie miejskich samochodów. Jednak japońska marka ponownie chce wstrząsnąć światem motoryzacji, tym razem swoim nowym Aygo X Prologue. Prezentuje on malutki samochód miejski, który w swoim nowym projekcie oddaje klimat crossovera, SUV-a oraz współczesne elementy stylizacyjne.

SUV

fot. Toyota

Z planem stworzenia odważniejszego i mocniejszego języka projektowania Aygo, zespół Toyoty ożywił wierny miejski samochód o wiele bardziej interesującą stylistyką. Przede wszystkim Aygo X Prologue wygląda na dość osiągalną koncepcję, którą w miarę łatwo można przełożyć na rzeczywiste modele produkcyjne.

Wygląd miejskiego SUV-a

Nowy wygląd jest nadal kwintesencją Aygo, jednak dzięki większym felgom i podwyższonej karoserii, kierowcy poczują się tak, jakby jechali SUV-em. Opadająca lnia dachu tworzy estetykę crossovera, która nadaje Aygo X Prologue sportowy i dynamiczny charakter. Natomiast umieszczenie grilla i świateł przeciwmgielnych niżej na karoserii sprawia, że ​​samochód wydaje się niższy, mimo że jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej.

SUV

fot. Toyota

W przypadku Toyoty, ten samochód koncepcyjny jest sposobem na pokazanie, jak auta klasy miejskiej mogą nadal oferować niepowtarzalny wygląd i dostarczać dużo radości. Na razie nie ma żadnych informacji o premierze ani nawet szczegółów dotyczących silników. Jednak znając tego producenta, można spodziewać się hybrydy. Z całą pewnością nie będziemy zaskoczeni, jeśli wkrótce zobaczymy również wersję produkcyjną modelu Aygo X Prologue.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej