Hummer
Główna Motonowości Mil-Spec Automotive M1-R – Hummer H1 w wersji LUX

Mil-Spec Automotive M1-R – Hummer H1 w wersji LUX

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Firma motoryzacyjna Mil-Spec Automotive z siedzibą w Michigan jest znana na całym świecie ze swoich odrestaurowanych samochodów Hummer H1. Teraz marka przeszła samą siebie dzięki całkowicie nowemu modelowi nazwanemu M1-R.

Budzisz się w sobotę rano i myślisz sobie, aby gdzieś pojechać z rodziną. Najlepiej, jeśli będzie to jakieś odludne miejsce, gdzie nie będzie tylu ludzi. Mamy dla Ciebie świetne auto, którym dojedziesz chyba wszędzie i to w dość komfortowych warunkach.

Hummer

fot. Mil-Spec Automotive

Model M1-R wnosi do Hummera zupełnie nowy poziom jazdy w terenie. Na przykład ten egzemplarz poddano tysiącom godzin renowacji i prac konstrukcyjnych. W ich wyniku osiągnięto bagatelne 800 KM i 1627 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo zastosowano sześciotłokowe hamulce, mechanizm różnicowy z blokadą. Dodatkowo zawieszenie o długim skoku zapewnia, że ​​z łatwością poradzi sobie w każdym terenie.

Niestandardowy Hummer H1

Hummer wykończono niestandardową wersją oryginalnego lakieru nazwanego „Competition Yellow”. Dodatkowo użyto skóry Nappa, która teraz otacza całe wnętrze, wokół specjalnie obrobionych i anodyzowanych metali, które zastępują wszystkie elementy plastikowe. Dźwignia zmiany biegów, elektroniczny wskaźnik biegu oraz elektroniczny hamulec postojowy zostały przerobione oraz dostosowane do nowego wyglądu.

Hummer

fot. Mil-Spec Automotive

Mówiąc o rozwoju firmy, współzałożyciel Mil-Spec Automotive, Ian Broekman, powiedział:

„Naszym celem w nowej serii M1 jest zaprezentowanie prawdziwie elitarnego H1 w klasycznym stylu, stworzonego do współczesnej jazdy. Dorastając w Detroit, H1 wywarł tak ogromne wrażenie na nas wszystkich jako młodych entuzjastach motoryzacji, a założyciele naszej firmy dostrzegli duży potencjał w ulepszaniu zabytkowych Hummerów o nowoczesne osiągi i wygodę… Nowa seria M1 opiera się na opiniach naszych klientów i przenosi wszystko na wyższy poziom.

Hummer

fot. Mil-Spec Automotive

Tak ot powstała pasja, którą widzimy na zdjęciach. Powiedzmy teraz trochę o kosztach związanych z tym specjalnym modelem Hummera H1. Pokazany powyżej Mil-Spec Automotive M1-R to z całą pewnością nie podstawowa wersja. Ceny nowego H1 mogą zaczynać się od 299 500 USD (ponad 1,1 mln złotych). Wersja, którą tu widzisz, kosztuje jakieś 412 000 USD czyli ponad 1,5 mln zł. No cóż, pasja trochę kosztuje. Napiszcie sami czy wart jest tych pieniędzy i czy się podoba ta niestandardowa wersja.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej