kierowcy
Główna Motonowości Porsche 718 Cayman GT4 – dla kierowcy wyścigowego

Porsche 718 Cayman GT4 – dla kierowcy wyścigowego

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Niemiecka firma zajmująca się tuningiem samochodowym Manthey-Racing zdobyła już imponujące Porsche 718 Cayman GT4. Dzięki nim samochód poddano swoistemu przeglądowi na torze, który z pewnością sprawi, że będzie on zagrożeniem w każdym wyścigu i dla każdego kierowcy.

Podobnie jak w przypadku większości swoich modeli, Manthey-Racing nie koncentruje się na dodawaniu mocy. W rezultacie 718 GT4 MR nadal posiada wolnossącą 4-litrową płaską “szóstkę”, która wytwarza 414 KM i 419 Nm momentu obrotowego. Wydaje się mało? Chyba nie skoro pozwala to kierowcy na sprint od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości 303 km/h.

Dla kierowcy wyścigowego

To, co osiągnęło Manthey-Racing, to nadanie temu sportowemu samochodowi odpowiednich właściwości wyścigowych. Ulepszenie było testowane na różnych torach w całym procesie rozwoju, aby upewnić się, że Porsche 718 GT4 może być maksymalnie skoncentrowane właśnie na takiej jeździe.

kierowcy

fot. Manthey-Racing

Nicolas Raeder, dyrektor zarządzający Manthey-Racing GmbH, mówi:

„Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych produktów, ten zestaw oparto na całej naszej wiedzy w sportach motorowych. Zestaw wyścigowy Manthey do Porsche 718 Cayman GT4 łączy w sobie maksymalne osiągi z czystą przyjemnością z jazdy ”.

Odpowiednie zmiany

W rezultacie 718 GT4 MR jest wyposażony w nowe gwintowane zawieszenie, ulepszone klocki hamulcowe i lekkie kute felgi aluminiowe. Musimy powiedzieć, że wyglądają one raczej oszałamiająco w tym ciemnym metalicznym złotym wykończeniu. Dodatkowo zamontowano nowy przedni spojler oraz wsporniki skrzydła. Na koniec zastosowano nową kratkę ochronną wlotów powietrza, aby zapobiec przedostawaniu się do środka wszystkiego, co nie powinno podczas jazdy z dużą prędkością.

kierowcy

fot. Manthey-Racing

Przyjrzyj się modelowi Porsche 718 Cayman GT4 MR i dowiedz się więcej na stronie internetowej Manthey-Racing.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej