Formuła 1
Główna Motonowości Formuła 1 – Aston Martin Vantage w specjalnej edycji F1!

Formuła 1 – Aston Martin Vantage w specjalnej edycji F1!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Oto nowy Aston Martin Vantage F1 Edition, znanego również jako najbardziej skupiony na torze Vantage w historii. Formuła 1 była inspiracją do stworzenia tego niesamowitego samochodu.

Rusza specjalna edycja, aby uczcić powrót marki do Formuły 1 po 60-letniej przerwie. Został również wprowadzony na rynek jako pierwszy model z bezpośrednim wkładem niedawno mianowanego dyrektora generalnego Aston Martina i byłego szefa Mercedes-AMG, Tobiasa Moersa.

Formuła 1

fot. Aston Martin

Formuła 1 inspiracją

Mówiąc o nowym modelu, Moers powiedział:

„Vantage był już najbardziej skupionym samochodem sportowym w naszej ofercie, ale podczas opracowywania naszego oficjalnego samochodu bezpieczeństwa Formuły 1 musiał być prawdziwym sportowcem: mocniejszym, bardziej zwinnym, szybszym i bardziej ekscytującym w prowadzeniu. I oczywiście — szybszy i sprawniejszy na torze wyścigowym. Postawiłem zespołowi inżynierów trudny cel, ponieważ nalegałem, aby poprawa osiągów wynikała z rzeczywistej poprawy dynamiki samochodu, a nie przez montaż opon zoptymalizowanych pod kątem toru ”.

Formuła 1

fot. Aston Martin

Po raz pierwszy Vantage jest prezentowany z 21-calowymi kołami. Otrzymały one specjalnie opracowane opony Pirelli o profilu niższym niż kiedykolwiek wcześniej. Firma twierdzi, że zapewniają one kierowcy większą informację zwrotną i maksymalną pewność prowadzenia.

Formuła 1

fot. Aston Martin

Pod maską znajdziemy 4-litrowy silnik V8 Mercedes-AMG z podwójnym turbodoładowaniem, który jest odpowiednio dostrojony, aby osiągnąć 535 KM. Jest to 25 KM więcej niż w porównaniu ze standardowym Vantage. Maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na poziomie 685 Nm.

Przyciąganie ziemskie w pakiecie

Wprowadzono różne ulepszenia w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym. Dodatkowo, jak zapewne widać, Aston Martin Vantage F1 Edition ma również dość pokaźny pakiet aerodynamiczny. Znajduje się w nim na przykład duże tylne skrzydło oraz bardziej agresywny przedni spojler. Co więcej, posiada specjalne kanałay pod nadwoziem, które pomagają wręcz zasysać samochód jak przyciąganie ziemskie. A skoro o tym mowa, jest on teraz w stanie wygenerować 200 kg siły docisku przy maksymalnej prędkości.

Formuła 1

fot. Aston Martin

Nowy model jest już w sprzedaży, a pierwsze międzynarodowe dostawy mają rozpocząć się w maju tego roku. Jest dostępny w wersji coupe i roadster. Ty osobiście, który byś wybrał? Napisz nam o tym w komentarzu.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej