Kajetanowicz
Główna Motorsport Kajetanowicz ogłosił plany na sezon 2021! Jest rozczarowanie?

Kajetanowicz ogłosił plany na sezon 2021! Jest rozczarowanie?

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kibice rajdów samochodowych w Polsce od kilku lat dosyć późno poznają plany 3-krotnego mistrza Europy na kolejny sezon. W tym roku nie było inaczej i Kajetanowicz ogłosił swój kalendarz w chwili, gdy 2 rundy WRC już się odbyły.

Dla każdego fana rajdów w naszym kraju nie jest zapewne niespodzianką, że Kajto po raz kolejny spróbuje powalczyć o tytuł rajdowego mistrza świata, w którejś z głównych kategorii. Po raz kolejny czekaliśmy na ostateczną decyzję zespołu Lotos Rally Team, czy będzie rywalizować w klasie WRC 2, czy jednak w WRC 3. Kajetanowicz dzisiaj (23 marca) oficjalnie ogłosił decyzję.

Kajetanowicz

Fot. Kajto.pl

Kajetanowicz w WRC 3

Kajetan Kajetanowicz wraz ze swoimi pilotem Maciejem Szczepaniakiem powalczą w klasie WRC 3, czyli dokładnie w tej samej, co w ubiegłym roku. Prawdę mówiąc, jestem nieco rozczarowany, że zespół nie spróbował swoich sił w WRC 2, gdzie dominują teamy fabryczne. Kajto w swoim komunikacie prasowym uzasadnia taką decyzję faktem, iż jest to według niego kategoria “najsilniej i najliczniej obsadzona”. Czy aby na pewno tylko o to chodzi?

Konkurencja czy finanse?

Nie można odmówić wielu zawodnikom rywalizującym w klasie WRC 3 szybkości. Natomiast w klasie WRC 2 w tym sezonie czołowi zawodnicy to prawdziwe gwiazdy i zarazem piekielnie szybcy kierowcy, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Żeby daleko nie szukać, to ubiegłoroczny konkurent z klasy Kajetanowicza i jednocześnie zdobywca 1 miejsca w całym cyklu WRC 3 – Jari Huttunen – przeniósł się właśnie do klasy WRC 2. W tej samej klasie startuje obecnie dwóch byłych kierowców z głównego WRC, czyli Mikkelsen i Lappi. O brak mocnej konkurencji zatem w rzeczywistości Polak nie musiałby się martwić. Jest jednak jeszcze jedna kwestia. A jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… pieniądze.

Kajetanowicz

Fot. Kajto.pl

Nie jest żadną tajemnicą, że rajdy to bardzo kosztowny sport. Regulaminy oraz koszty startów między klasami WRC 2, a WRC 3 także się różnią. W WRC 2 jeżdżą zespoły dysponujące znacznie lepszymi budżetami, które mogą sobie pozwolić na większe wydatki. Związane są one choćby z udziałem w większej liczbie punktowanych rund w sezonie. Decyzja o startach w WRC 3 wiąże się zatem też ze sporymi oszczędnościami, których siłą rzeczy nie można nie brać pod uwagę.

Kajetanowicz rozpocznie w Chorwacji

Trzecią tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata będzie debiutujący w cyklu Rajd Chorwacji. Impreza odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia, a jej bazę będzie stanowić stolica państwa, czyli Zagrzeb. Kajto poinformował, że właśnie tam rozpocznie swój tegoroczny sezon i planuje zaliczyć łącznie 7 rund w WRC. Celem zespołu Lotos Rally Team jest oczywiście zdobycie mistrzostwa świata w swojej klasie. Trzymamy kciuki!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej