ITD
Główna Na drogach ITD: Janusz biznesu i przewóz szamb zakończony dużą karą

ITD: Janusz biznesu i przewóz szamb zakończony dużą karą

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD poinformowali o kolejnej kontroli, która miała miejsce w ostatnich dniach. Tym razem zatrzymali zestaw przewożący betonowe zbiorniki.

Przedsiębiorcy posuwają się do różnych zagrań, aby przetrwać na trudnym rynku. Te niestety nie zawsze idą w parze z przepisami. To z kolei psuje rynek osobom pracującym zgodnie z wszystkimi przepisami. Jednego z takich kombinujących przedsiębiorców skontrolowało ITD.

ITD: Transport szamb pełen nieprawidłowości

Inspektorzy ITD napisali o transporcie pełnym nieprawidłowości i faktycznie tak było. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili tę kontrolę w ostatni poniedziałek (22 marca) na krajowej „dwójce” w miejscowości Woroniec koło Białej Podlaskiej.

ITD

Fot. GITD

Kierowcą zestawu okazał się zarazem właściciel firmy produkującej szamba. Przewoził on właśnie betonowe zbiorniki z Radomia do Białej Podlaskiej. Niestety już w pierwszych chwilach okazało się, że mężczyzna ma przy sobie tylko jeden dokument, a był nim dowód osobisty. Prawo jazdy wcale nie posiadał, ponieważ mu je odebrano. Mężczyzna nie miał również wymaganych orzeczeń lekarskich oraz badań psychologicznych, które musi posiadać każdy kierowca zawodowy. Dokumentu uprawniającego go do wykonywania przewozu także na próżno było szukać. To niestety był dopiero początek.

Inspektorzy mieli także zastrzeżenia do samego zestawu. W przyczepie nie wykonano przeglądu technicznego od ponad dwóch, a w ciężarówce tachograf nie miał ważnej kalibracji. Na domiar złego cały zestaw ważył więcej, niż pozwalają na to przepisy. Inspektorzy ustalili, że pojazd wraz z ładunkiem ważył 54,7 tony, a przypomnijmy, że jego DMC nie powinna przekroczyć 40 ton. Taka masa rzeczywista wiązała się również z przekroczeniem nacisków na poszczególne osie.

Kontrola ta może okazać się dla przedsiębiorcy bardzo kosztowna. W wyniku wszczętych postępowań administracyjnych grozi mu kara w wysokości 27 tysięcy złotych. Mężczyźnie wydano również zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej