Genesis
Główna E-Mobilni Genesis — futurystyczny samochód koncepcyjny! [WIDEO]

Genesis — futurystyczny samochód koncepcyjny! [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Południowokoreański producent samochodów osobowych i SUV-ów Genesis przedstawił wczoraj zwiastun nowego samochodu koncepcyjnego. Zaraz po Nowym Jorku Concept, GV80 Concept, Essentia Concept i Mint Concept, jest to piąty innowacyjny samochód koncepcyjny. Ten elektryczny samochód ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu. Co możemy napisać o nim już teraz?

Na samym początku przypomnijmy, że firma Genesis została wyodrębniona z koncernu motoryzacyjnego Hyundai Motor Group. W jakim celu? Aby tworzyć luksusowe samochody, które mogłyby konkurować z takimi markami jak Lexus, Infiniti czy choćby Mercedes. Godne uwagi jest to, że ma ona na swoim koncie już pewne osiągnięcia.

Genesis

fot. Genesis Essentia concept

Na przykład na rynku samochodów w Stanach Zjednoczonych, odebrała w 2018 roku pierwsze miejsce Audi, stając się najlepszym producentem samochodów premium. Na niektórych rynkach wymieniana się ją jako bardzo niezawodną markę, zyskując tym samym zaufanie swoich klientów. Wchodząc również na europejski rynek, będą musieli zmierzyć się z naprawdę mocnymi rywalami. Co wobec tego możemy powiedzieć o jej nowym samochodzie koncepcyjnym?

Nowy samochód Genesis nadchodzi

Z oficjalnych źródeł możemy powiedzieć, że ten projekt koncepcyjnego EV przedstawia coś między luksusem a futurystycznym kierunkiem projektowania. Na wideo, które publikujemy na końcu artykułu, widoczne są jego charakterystyczne duże atrapy chłodnicy wraz z eleganckim wyglądem zewnętrznym.

Genesis

fot. Genesis GV80

Ma również dynamiczne linie, które uosabiają esencję jego filozofii projektowania – „Athletic Elegance”. Ten projekt cechuje się charakterystyczną dla marki estetyką „Two Lines”. Oznacza ona kuszące lekkie smugi pozostawione przez poprzednie modele Genesis oraz nowy sposób projektowania. Obydwa elementy są widoczne w całym projekcie tego samochodu elektrycznego.

Oczywiście nowe auta całkowicie elektryczne od Genesis mają bazować na platformie E-GMP. Oznacza to, że ​​możemy zobaczyć maksymalne wartości zasięgu, ładowania i przyspieszenia właśnie dla tej platformy – tak jak Hyundai IONIQ 5.

Niestety to tyle, co można napisać o tym nowym projekcie. Więcej informacji na temat zbliżającej się zapowiedzi samochodu koncepcyjnego Genesis, dowiemy się już niedługo. Na oficjalnej stronie internetowej producenta, 31 marca poznamy więcej szczegółów po jego premierze.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej