kierowcy
Główna E-Mobilni Jak ten projekt samochodu przyjmą kierowcy? [WIDEO]

Jak ten projekt samochodu przyjmą kierowcy? [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Kanadyjska firma Daymak zajmująca się pojazdami elektrycznymi realizuje swój plan. Oficjalnie ogłosiła kampanię finansowania i promowania dla swojego trójkołowego pojazdu Spiritius Ultimate. Którzy kierowcy mogą go kupić?

Trójkołowy, dwumiejscowy samochód elektryczny z wyglądu przypomina gokart. Dodatkowo zawiera panele słoneczne do systemu ładowania, a także własną opatentowaną ładowarkę bezprzewodową. Firma ogłosiła kampanię finansowania społecznościowego, mając nadzieję na uzyskanie 50 000 zamówień. Chodzi o przedpremierowe modele pojazdów EV, które zaczynają zyskiwać coraz większą popularność w Kanadzie.

Nie dla każdego kierowcy

Spiritus jest dostępny w dwóch wersjach, Deluxe i Ultimate, wycenionych odpowiednio na 19 995 USD (ponad 78 tys. złotych) za model Deluxe. Jednak za wersję Ultimate trzeba już zapłacić 149 000 USD, co daje niewyobrażalną kwotę ponad 500 tys. złotych. Deluxe ma skromny zasięg 300 km, podczas gdy Ultimate ma zasięg 480 km. Którzy kierowcy w Polsce byliby w stanie dać takie pieniądze za ten droższy model? Nie mamy pojęcia, ale muszą być chyba bogaci. Napiszmy jednak coś ciekawego na temat tego niecodziennego projektu.

kierowcy

fot. Daymak

Daymak twierdzi, że Spiritus Ultimate jest w stanie rozpędzić się od 0 do 97 km/h w 1,8 sekundy, co czyni go pretendentem do najszybszego trójkołowego pojazdu elektrycznego na świecie. Osiąga również maksymalną prędkość 209 km/h. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, to posiada cztery poduszki powietrzne. Model Ultimate zawiera również karbonowe nadwozie, bezprzewodowe ładowanie oraz funkcję jazdy autonomicznej. Założyciel i prezes Daymak, Aldo Baiocchi, wydał w jego sprawie oświadczenie:

„To jest bardzo ekscytujące. Firma Daymak przebyła długą drogę od momentu, kiedy zacząłem pracować w moim garażu w 2001 roku. Spiritus to spełnienie marzeń ”.

Rzućcie okiem na zdjęcie powyżej i wideo, które znajdziecie poniżej i napiszcie, komu się spodobał ten niezbyt tani samochód elektryczny.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej