ITD
Główna Na drogach ITD skontrolowało liczbę pasażerów w autobusie [WIDEO]

ITD skontrolowało liczbę pasażerów w autobusie [WIDEO]

przez Izaak Chwist
1 komentarz

Inspektorzy ITD wraz z inspektorami z Powiatowej Stacji Sanitarnej prowadzili kontrole autobusów. W jednym z nich liczba podróżujących pasażerów była zdecydowanie zbyt wysoka.

Koronawirus w Polsce po raz kolejny mocno się rozkręca. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia, które niekoniecznie są w smak obywatelom. Dotyczą one między innymi transportu zbiorowego, który kontroluje między innymi ITD. Inspektorzy właśnie podczas jednej z takich kontroli stwierdzili złamanie obowiązujących obostrzeń.

Kontrola ITD i Stacji Sanitarnej

Inspektorzy ITD wraz z inspektorami z Powiatowej Stacji Sanitarnej w ostatni piątek (26 marca) skontrolowali autobus linii regularnej. W okolicach Kołobrzegu zatrzymali pojazd, w którym przewożono zbyt wielu pasażerów. Aktualnie pojazdami komunikacji zbiorowej może jechać nie więcej pasażerów, niż wynosi połowa miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe niezajętych co najmniej 50 proc. miejsc siedzących.

ITD

Fot. GITD

W przypadku zatrzymanego autobusu limity te nie były w żaden sposób przestrzegane. Pojazd miał 60 miejsc siedzących. Okazało się, że prawie wszystkie zajmowali pasażerowie. W związku z tym inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarnej wszczęli wobec przewoźnika postępowanie. Może zakończyć się ono karą finansową.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
antymoher
antymoher
21 dni temu

Gdyby byli w kościele problemu by nie było

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej