kierowcy
Główna E-Mobilni Tesla bez kierowcy? Jak najbardziej możliwe!

Tesla bez kierowcy? Jak najbardziej możliwe!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu Daytona Beach na Florydzie. Zastępca szeryfa hrabstwa Flagler zatrzymał Teslę Model Y jadącą po złej stronie drogi. Okazało się, że za kierownicą nie było kierowcy. Jak to możliwe?

Wiele już pisaliśmy na łamach naszej strony o możliwościach samochodów Tesla z Autopilotem. Dostępny w nich pakiet Full Self-Driving (FSD) daje kierowcy pewną miarę swobody, ale czy może go nie być w ogóle na przednim siedzeniu?

W poszukiwaniu kierowcy

Po zatrzymaniu opisywanej Tesli przez policjanta okazuje się, że może go nie być za kierownicą. Kiedy policjant podszedł do okna, aby zobaczyć, w czym problem skoro auto jechało po złej stronie drogi, nie znalazł nikogo na miejscu kierowcy. Czy to jednak pokazuje, że Tesla jechała sama? Nic takiego?

kierowcy

Zamiast tego policjant znalazł 14 i 15-letnie dziewczyny — jedną na tylnym siedzeniu, a drugą na przednim siedzeniu pasażera. Obie dziewczyny twierdziły, że nikt nie prowadził pojazdu, a Tesla jeździła samodzielnie. Chociaż producent sprzedaje pakiet FSD, wymaga, aby ktoś zajął miejsce za kierownicą. Odpowiedzialność zawsze spoczywa na samym kierowcy.

kierowcy

Zastępca szeryfa szybko ustalił, że nastolatki kłamały, aby ukryć fakt, że nie powinny jeździć samochodem elektrycznym. Nastolatki najwyraźniej jechały przez całą drogę z Charleston w Karolinie Południowej, oddalonej o ponad 480 kilometrów, a matka jednej z nich myślała, że ​​są u babci.

W końcu cała ta interwencja skończyła się orzeczeniem o prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy,. Dodatkowo nastolatki pozostawiono na noc pod opieką Departamentu Dzieci i Rodziny na Florydzie, ponieważ rodzice nie mogli tam dotrzeć od razu. Jak więc widzimy, Tesla na razie nie jeździ bez kierowcy. Raczej nie uda nam się przekonać ewentualnego policjanta, że jest inaczej.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej