Volkswagen
Główna E-Mobilni Volkswagen zmienia nazwę — plotki czy jednak prawda?

Volkswagen zmienia nazwę — plotki czy jednak prawda?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Volkswagen stał się chyba czerwony jak burak po tym, jak plany zmiany nazwy marki w USA na „Voltswagen of America” wyciekły podobno przed oficjalnym ogłoszeniem. Dlaczego producent miałby się zdecydować na taką zmianę?

Według raportu CNBC, na amerykańskiej stronie internetowej VW opublikowano komunikat prasowy z dnia 29 kwietnia. Wyszczególniono w nim „publiczną deklarację przyszłej inwestycji firmy w elektromobilność”. Komunikat prasowy odkrył  dziennikarz, który lubi wyszukiwać nowości wcześniej. W tym wypadku był bardzo szybki i zrobił to zanim Volkswagen usunął go ze swojej strony internetowej. Komunikatu jeszcze nie ukończono w całości i dziennikarz zauważył, że wydanie wymagało dodania zdjęcia z jego zakładu w Chattanooga w stanie Tennessee, a także cytatów.

Volkswagen z nową nazwą?

W komunikacie zauważono, że nazwa Voltswagen zostanie dodana do wszystkich elektrycznych modeli VW. Jednak pojazdy napędzane silnikami spalinowymi zachowają tradycyjne logo znane od lat. W komunikacie producent zapowiedział, że zachowa tradycyjne ciemnoniebieskie logo jednostki spalinowej, aby „zachować elementy dziedzictwa Volkswagena”. Nowa jasnoniebieska kolorystyka firma wykorzysta w celu oznaczenia elektrycznych modeli firmy.

Volkswagen

Źródło, najwyraźniej „zaznajomione z planami firmy”, potwierdziło, że dokument jest autentyczny, ale odmówiło jego identyfikacji ze względu na spore ryzyko. W komunikacie odnotowano również, że Voltswagen of America pozostanie jednostką Volkswagen Group of America. Dodatkowo będzie także spółką zależną Volkswagen AG z siedzibą w Herndon w Wirginii.

Volkswagen

fot. Volkswagen ID.4

Wiadomość o zmianie nazwy VW w USA pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak Volkswagen zorganizował „Power Day”, podczas którego nakreślił swoją elektryzującą przyszłość. VW wykorzystał tę okazję, aby prognozować, że do 2030 roku 70 procent jego sprzedaży w Europie będzie stanowić pojazdy elektryczne. Jego początkowe plany wynosiły jedynie 35 procent. Firma VW prognozuje teraz, że do 2030 roku aż 50 procent sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Chinach będą stanowić pojazdy elektryczne.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej