diesel
Główna E-Mobilni Diesel lepszy od samochodu elektrycznego? [WIDEO]

Diesel lepszy od samochodu elektrycznego? [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Wielu producentów motoryzacyjnych coraz częściej zaczęło wprowadzać do swojej oferty samochody elektryczne. Jest to spowodowane karami, jakie musiałyby ponieść za zbyt dużą emisję CO2 do atmosfery. A co powiedzieć o bardzo często spotykanych w naszym kraju samochodów napędzanych przez przysłowiowy diesel? Czy są bardziej ekonomiczne od elektryków?

Jakiś czas temu pisaliśmy w artykule zatytułowanym „Diesel kontra elektryk — co z tego będzie?”, o korzyściach wynikających z elektromobilności. Temat ten wzbudza w dalszym ciągu wiele kontrowersji wśród zwolenników samochodów elektrycznych oraz tych na paliwo stałe. Podnoszona jest na przykład kwestia czy elektryki nie przyczyniają się w większym stopniu do zanieczyszczenia atmosfery.

diesel

W artykule, o którym wspomnieliśmy powyżej, opublikowane zostały informacje z wideo poświęconemu temu zagadnieniu. Niestety, ale kiedy pisaliśmy tamten artykuł, nie była dostępna polska wersja, a jedynie angielska. To się jednak zmieniło. Znalazł się chętny człowiek, który pomógł w stworzeniu polskiej wersji językowej wspomnianego filmu.

Diesel kontra EV

Człowiekiem tym okazał się młody miłośnik samochodów EV, który bardzo rozprzestrzenia elektromobilność w naszym kraju. Sam jeździ samochodem elektrycznym Tesla Model S, jak również pokazuje plusy posiadania takiego auta. Na swoim kanale na YouTube nazwanym Daniel Grzyb, publikuje wiele testów i opinii na temat różnych marek samochodów EV. Jeździ wszędzie pokazując, jak wygląda kwestia elektromobilności u nas, jak i w innych krajach.

Wśród bardzo napiętego grafiku, znalazł też czas, aby przetłumaczyć przy współpracy innych film, który publikujemy powyżej. Jest to właśnie polska wersja filmu po angielsku sprzed miesiąca, o którym już pisaliśmy. Zachęcamy do jego obejrzenia i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, czy diesel może być lepszy od elektryka.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej