Genesis
Główna E-Mobilni Genesis X Concept — GT przyciągające wzrok! [WIDEO]

Genesis X Concept — GT przyciągające wzrok! [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Ponieważ samochody elektryczne stają się powszechne, producenci odwołują się do znajomości klientów, wykorzystując wyróżniające daną markę dziedzictwo. Opisywany producent zyskał uznanie dzięki tworzeniu samochodów premium i futurystycznych projektów. Firma przedstawiła teraz kolejny z nich nazwany Genesis X Concept.

Podstawą unikalnego stylu Genesis jest przyjęcie charakterystycznej estetyki „dwóch linii” inspirowanej skrzydłami na ich logo. Jego cechy pozostają spójne we wszystkich modelach, zachowując odrębną tożsamość marki. Dwuliniowe reflektory i tylne światła rozciągają się w poprzek nadwozia, oświetlając wszystkie boki pojazdu. Ucieleśniając filozofię projektowania „Athletic Elegance”, jego motyw zaczyna się od gładkiej maski z klapką i ciągnie się przez jego tył w kształcie podkowy.

"<yoastmark

Genesis X Concept przyjęło bardziej praktyczne podejście do codziennej jazdy niż na przykład Essentia Concept. Zwykle widoczną kratkę z przodu wiążemy z chłodzeniem mocnego silnika. Chociaż jest to koncepcja elektryczna, charakterystyczny dla firmy Genesis „Crest Grille” z przodu pozostawiono. Oznacza to, że model GT nie utracił mocy, a jednocześnie tworzy onieśmielający wygląd nosa rekina.

Nowa koncepcja Genesis

Zainspirowany tym, jak kokpit samolotu zapewnia pilotowi wyznaczoną przestrzeń, wnętrze projektowane jest wyłącznie z myślą o kierowcy. Środkowa deska rozdzielcza otacza i odchyla się w kierunku siedzenia kierowcy, całkowicie oddzielając go od pasażera. Kierownica w kształcie litery D i łopatki zmiany biegów podkreślają atletyczny charakter Genesis X Concept. Dodatkowo za pomocą przycisku „BOOST”, uwalniamy maksymalną moc potężnego silnika elektrycznego.

"<yoastmark

Najnowszy elektryczny samochód koncepcyjny zaprojektowano z myślą o środowisku i skonstruowano z zastosowaniem praktyk przyjaznych dla niego. Istotną częścią jego stworzenia było maksymalne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz upcyklingu. Wśród nich wykorzystano choćby skórzane materiały wyrzucone podczas produkcji. Wykorzystano je do stworzenia konstrukcji pasów bezpieczeństwa, części kierownicy i osłony poduszki powietrznej. Jednym słowem ekologia przez wielkie E.

"<yoastmark

Niestety, ale firma nie obiecuje, że ten samochód koncepcyjny wejdzie do produkcji. Może stać się jedynie projektem przyszłego wizerunku wprowadzanych nowych modeli. Na koniec zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji tego koncepcyjnego projektu EV.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej