Ken Block
Główna Motorsport Ken Block sprzedaje swoje trzy legendarne maszyny! [WIDEO]

Ken Block sprzedaje swoje trzy legendarne maszyny! [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Ken Block wystawił na sprzedaż w LBI Limited trzy legendarne maszyny. Są to zmodyfikowane samochody, które przeznaczone są do szaleńczej jazdy. Jednym z nich jest Fiesta ST RX43 z 2013 r. od Gymkhana Six, Eight i Terrakhana. Drugim jest Ford Fiesta GYM3 z 2011 r., a ostatnim RS200 Evo z 1986 r. jako jego „Dream Car”

Ken Block w swoim żywiole

Zacznijmy od ostatniego wymienionego. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy pewni, że wielu fanów samochodów ślini się na jego widok. Jest nim Ford RS200 Evo z 1986 roku. i w jednym z artykułów opisywaliśmy już ten model. Ten egzemplarz Forda to tylko jeden z 200 sztuk RS200, które zostały zbudowane z myślą o rajdach Grupy B. Jest jeszcze mniej (24 szt.) modeli RS200, które spełniają specyfikację Evo. Ken Block okleił cały samochód matową czernią. Dodatkowo zawiera on hydrauliczny hamulec ręczny oraz 4-punktowe pasy bezpieczeństwa Williamsa. Co więcej, dostroił samochód do uzyskania 700 koni mechanicznych na benzynie (850 KM na paliwie wyścigowym).

Ken Block

fot. LBI Limited

Ford Fiesta ST RX43 z 2013 r. to ten sam pojazd, którym Ken Block jeździł po swoim pierwszym w historii zwycięstwie w Global Rallycross. Ten samochód osiąga moc 600 koni mechanicznych. To wszystko z dwulitrowego czterocylindrowemu silnika z turbodoładowaniem. Samochód jest również wyposażony w tylny mechanizm różnicowy Sadev i centralny mechanizm różnicowy oraz napęd na wszystkie koła.

Ken Block

fot. LBI Limited

Ford Fiesta GYM3 z 2011 r. dostrojono do 600 KM, dzięki czemu może zbliżyć się do 850 koni. Wszystko wyciągnięto znowu z dwulitrowego czterocylindrowego silnika Olsbergs Duratec z turbodoładowaniem. W tej konfiguracji widać kultowe czarno-białe malowanie Monster. Dzięki sekwencyjnej 6-biegowej skrzyni biegów MakTrak z elektroniczną zmianą biegów, ten samochód rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę w nieco ponad dwie sekundy.

Ken Block

fot. LBI Limited

Dlaczego Ken Block sprzedaje te wszystkie auta? Odpowiedź jest jasna — sygnalizuje zakończenie kontraktu z Fordem. Aby zobaczyć pełny szczegółowy opis wszystkich trzech legendarnych samochodów, odwiedź stronę LBI Limited. Na koniec zachęcamy do obejrzenia krótkiego pokazu wideo trzech muszkieterów zamieszczonego poniżej.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej