Kia
Główna E-Mobilni Kia EV6 – gwiazda, która świeci coraz jaśniej!

Kia EV6 – gwiazda, która świeci coraz jaśniej!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Firma potwierdziła, że ​​Kia przyjęła „ponad 21 000” zamówień przedpremierowych na nowy model EV6 na swoim rodzimym rynku w ciągu zaledwie 24 godzin. Potencjalnie dostarczyło to informacji na temat tego, jak popularny będzie ten model.

Kia EV6 GT, która została szczegółowo opisana w zeszłym tygodniu, jest siostrzanym samochodem nowego IONIQ 5 od Hyundaia. Musimy przyznać, że również Hyundai cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W Korei Południowej w ciągu zaledwie 24 godzin zamówiono aż 23 760 egzemplarzy.

Rośnie popularność Kia EV6

Chociaż EV6 nie jest w sprzedaży na większości rynków, producent założył specjalną stronę internetową w swoim kraju. Hyundai zrobił to samo dla modelu IONIQ 5, ​​umożliwiając klientom dokonywanie rezerwacji online. Tak więc 21 000 sztuk modelu EV6, jest tylko zamówione w samej Korei Południowej. To jednak nie wszystko.

Kia

fot. Kia

Kia of Europe ogłosiła 31 marca, że ​​wstępne rezerwacje również są dostępne. Dała tym samym kupującym możliwość zamówienia własnego modelu EV6 za zwrotną kaucję w wysokości 100 euro. Mówi, że zamierza rozpocząć pierwsze dostawy w Europie we wrześniu tego roku.
Won-Jeong Jeong, prezes Kia Europe, powiedział:

„Spodziewamy się, że jako nasz pierwszy pojazd elektryczny EV6 będzie niezwykle popularny. To EV bez kompromisów dzięki dużemu zasięgowi, ultraszybkiemu ładowaniu i przestronnemu wnętrzu. Chcieliśmy dać ludziom jak najszybszą możliwość wcześniejszego zarezerwowania EV6 i rozpoczęcia planowania swojej elektrycznej przyszłości”.

Czy będzie popularna?

Podobnie jak Hyundai IONIQ 5, oczekuje się, że Kia EV6 będzie bardzo popularnym modelem. Zwłaszcza że pojazdy elektryczne były dotychczas głównie modelami premium – z cenami premium. Producent jeszcze nie potwierdził cen EV6, ale mówi, że osoby, które złożyły zamówienie w przedsprzedaży, skontaktują się od maja z producentem. Powiedzą wtedy, jaki konkretny model chcieliby sfinalizować w ostatecznym zamówieniu.

Kia

fot. Kia

Jak dotąd wersja EV6 GT wyróżnia się w porównaniu z IONIQ 5. Zostało ona ogłoszona przez Kia w zeszłym tygodniu, z imponującym układem napędowym rozwijającym 577 KM oraz 740 Nm momentu. Obiecuje on rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy. Musimy przyznać, że to jeden z najszybszych pojazdów, które nie są modelami premium.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej