ITD
Główna Na drogach “Uprzywilejowana” i zbyt szybka pomoc drogowa w rękach ITD [WIDEO]

“Uprzywilejowana” i zbyt szybka pomoc drogowa w rękach ITD [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD opublikowali nagranie z kontroli przeprowadzonej w ostatnich dniach. Jej niechlubnym bohaterem był pojazd pomocy drogowej.

Funkcjonariusze ITD, podobnie jak ich koledzy z policji, posługują się nieoznakowanymi pojazdami. Właśnie podczas patrolu tego rodzaju radiowozem spotkali w Warszawie pojazd pomocy drogowej, który podczas holowania innego pojazdu jechał wyjątkowo żwawo. W związku z tym postanowili go zatrzymać.

Holownik na ul. Wybrzeże Gdyńskie holował za sobą ciągnik siodłowy marki DAF. Podczas wykonywania tego rodzaju przewozu pojazd holujący może poruszać się maksymalnie z prędkością 30 km/h. Nie dziwi zatem fakt, że inspektorzy podjęli decyzję o kontroli.

ITD

ITD miało nosa

Podczas rutynowych czynności potwierdziły się przypuszczenia inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego o nadmiernej prędkości holownika. Pojazd jechał 76 km/h, co wobec wspomnianego ograniczenia do 30 km/h jest znacznym przekroczeniem dopuszczalnego limitu. Za to wykroczenie kierowca otrzymał mandat w wysokości 300 zł, a ponadto do jego konta dopisano 8 punktów karnych. To jednak nie koniec kontroli.

Funkcjonariusze podczas działań kontrolnych zwrócili uwagę na niebieskie światła uprzywilejowania zamontowane na zatrzymanym pojeździe. Na te oczywiście trzeba posiadać stosowne zezwolenia. Kierujący takowego nie posiadał, a to wiązało się z kolejnymi konsekwencjami w postaci zatrzymanego dowodu rejestracyjnego z pojazdu. Właściciel samochodu musi je teraz zdemontować, a następnie wykonać przegląd, aby odebrać dokument z pojazdu.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej