kierowcy
Główna Na drogach Kierowcy niepotrzebni? — mamy zaskakujące WIDEO

Kierowcy niepotrzebni? — mamy zaskakujące WIDEO

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Niesamowite jest patrzeć, jak samochody elektryczne Tesla potrafią jeździć „samodzielnie” – tak jakby. Ciekawe jest jednak to, że już dawno temu były samochody, które to potrafiły — i to bez udziału kierowcy.  Opisujemy to w poniższym artykule.

Wielokrotnie na łamach naszej strony pisaliśmy o możliwościach samochodów elektrycznych Tesla w kwestii jazdy autonomicznej. Niedawno przysporzyło to jej trochę problemów. W dalszym ciągu jest testowany w wersji beta system znany jako Full Self-Driving (FSD). Daje on sporo swobody kierowcy, podczas jazdy. Sprawdza się on dość obiecująco w szczególności na autostradach. Jednak w dalszym ciągu kierowcy muszą siedzieć za kierownicą i reagować w sytuacjach zagrożenia. A jak to wyglądało w XX wieku?

kierowcy

fot. Kim Paquette

Kilkadziesiąt lat przed obecnymi pojazdami autonomicznymi, profesor z Korei Południowej Han Min-hong niemal udoskonalił swój własny samochód. Zdumiewająco wyprzedził on w tej technologii obecny wielomiliardowy przemysł. Profoser Han przetestował swój wynalazek, a teraz pokazano dowód w postaci wideo z lat 90.

Bez kierowcy w XX wieku?

Wideo z 1995 roku przedstawia emerytowanego profesora, który zabiera swój „autonomiczny samochód” na imponującą, 300 km podróż z Seulu do południowego portu w Pusanie. Po prostu siedząc na tylnym siedzeniu i obserwując swoje dzieło, samochód bez wysiłku poruszał się po autostradzie. W tym czasie Han po prostu nadzorował technologię, w którą genialnie wyposażył swój samochód. Niestety, ostatecznie obiecujący projekt został odrzucony, gdy Korea Południowa przestawiła się na rozwój przemysłu ciężkiego. Jednak 79-letni profesor ​​jest przekonany, że kraj ten mógł zdominować rodzący się przemysł.

Zobacz na powyższym wideo, jak profesor Han Min-hong przeprowadził testy swojego samochodu. Nie oczekuj jakości wideo 4k, 2k albo nawet HD — nie te czasy. Koniecznie napisz jednak w komentarzach, co sądzisz o tej informacji. Czy Twoim zdaniem Korea Południowa byłaby zdolna zrealizować rozwój tej technologii?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej