okradali tiry
Główna Na drogach Notorycznie okradali tiry. W końcu wpadli

Notorycznie okradali tiry. W końcu wpadli

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Funkcjonariusze policji w końcu rozbili grupę przestępczą, która znalazła sobie nietypowy pomysł na biznes. Mężczyźni okradali tiry, które stały zaparkowane niedaleko od drogi.

Sprawa trafiła w ręce policji końcem stycznia tego roku. Złodzieje upatrzyli sobie jeden parking, na którym regularnie okradali tiry. Jest on zlokalizowany w pobliżu drogi ekspresowej S8. Pierwsze zgłoszenie o dokonanej tam kradzieży dotyczyło ciągnika siodłowego marki MAN z naczepą. Włamywacze rozcięli plandekę części ładunkowej, aby sprawdzić zawartość naczepy. Następnie ukradli kilkaset kartonów ze sprzętem elektronicznym. Straty wyceniono na ponad pół miliona złotych.

okradali tiry

Okradali tiry jeden po drugim

Przestępcy po pierwszym udanym skoku złapali wiatr w żagle i zaczęli regularnie odwiedzać wspomniany parking i okradać kolejne pojazdy. Dzięki współpracy między poszczególnymi komendami policjantom udało się ustalić, że podobne włamania mają miejsce także na parkingach zlokalizowanych w innych miejscowościach. Okazało się, że grupa przestępcza działała w województwie łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

Dzięki zorganizowanej policyjnej zasadzce w nocy 31 marca 2021 mundurowym udało się schwytać podejrzanych. Policjanci już wcześniej obserwowali kilku mieszkańców Otwocka, którzy wpadli ostatecznie podczas nocnej akcji. Co więcej, okazało się, że ci sami mężczyźni kilka godzin wcześniej okradli ciężarówkę na parkingu przy autostradzie A2 w powiecie zgierskim. Na szczęście zawartość tej okradzionej naczepy udało się mundurowym odzyskać.

okradali tiry

Schemat działania

Grupa działała za każdym razem w ten sam sposób. Najpierw na parking podjeżdżał samochód osobowy, w którym jechało czterech mężczyzn. Złodzieje najpierw przecinali plandeki w celu znalezienia odpowiednio cennego ładunku. Gdy ustalili cel, na parking wjeżdżał samochód dostawczy, na który załadowywali skradziony towar.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 30 do 43 lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty i teraz czekają na wyrok sądu. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności i wobec wszystkich sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Źródło: Policja

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej