wyłudzał samochody z salonów
Główna Na drogach Wyłudzał samochody z salonów, a następnie sprzedawał je w komisie

Wyłudzał samochody z salonów, a następnie sprzedawał je w komisie

przez Izaak Chwist
0 komentarz

36-latek w bardzo podstępny sposób wyłudzał samochody z salonów, a następnie sprzedał je w komisie. Swój wyczyn powtarzał wielokrotnie, a oprócz aut otrzymywał nawet gotówkę!

Trzeba zostawić mężczyźnie, że wykazał się nie lada sprytem. Policjanci po raz pierwszy usłyszeli o jego procederze 17 lutego tego roku. Właśnie wtedy jeden z pracowników salonu samochodowego z Zielonej Góry poinformował mundurowych, że jeden z klientów prawdopodobnie oszukał firmę. Z informacji przekazanych przez pracownika wynikało, że klient wyjechał z salonu samochodem za 180 tysięcy złotych, ponieważ przedstawił pracownikom sfałszowane potwierdzenie przelewu pieniędzy! Ci niczego nieświadomi wydali nietypowemu złodziejaszkowi samochód. Jakiś czas później mężczyzna próbował w identyczny sposób otrzymać inny samochód, ale tym razem o wartości blisko 60 tysięcy złotych. Na szczęście przy drugim podejściu pracownicy byli czujniejsi i nie wydali mu pojazdu.

wyłudzał samochody z salonów

Wyłudzał samochody z salonów wielokrotnie

Funkcjonariusze policji szybko ustalili, że mężczyzną, który odjechał nowym samochodem, jest 36-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Samochód, który wpadł w jego ręce, również się odnalazł w komisie w Świebodzinie. Okazało się, że mężczyzna zamienił nowe auto na dwa używane o łącznej wartości 40 000 zł. Dodatkowo właściciel komisu dopłacił mu do zamiany 100 tys. zł! Jakiś czas później wyszło na jaw, że jednym z zamienionych samochodów jeździ dziewczyna oszusta. To jednak nie koniec.

Wraz z kolejnymi dniami śledztwa na jaw wychodziły kolejne przekręty 36-latka. Okazało się, że w identyczny sposób przywłaszczył auto warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale tym razem z innego zielonogórskiego salonu. Policjanci również je odnaleźli, ale niestety było uszkodzone. Straty wyceniono na ponad 36 000 zł.

Ostatecznie jednak 36-latek trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie notowany i karany za liczne oszustwa. Wysokość strat, które spowodował, szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Aktualnie mężczyzna czeka na wyrok sądu w areszcie, do którego trafił na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ nadal nie ustalono wszystkich salonów, w których mężczyzna dokonał lub próbował dokonać oszustwa.

Źródło: Policja

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej