Maserati
Główna Motonowości Maserati MC20 w wydaniu od 7designhouse!

Maserati MC20 w wydaniu od 7designhouse!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Firma projektowa 7designhouse z siedzibą w Nowym Jorku stworzyła aerokit dla nadchodzącego supersamochodu, Maserati MC20. Mimo że działa na rynku dopiero od 2020 roku pokazała, na co ją stać.

Jeśli chodzi o Maserati MC20, to już pisaliśmy o nim w jednym z artykułów zatytułowanym „Maserati sprawdziło umiejętności kierowcy”. Teraz skupiamy się na dodatkowych elementach, które producent nie przewidział w tym aucie — a szkoda. Piękny zestaw nazwany Aria jest ulepszeniem ogólnej, eleganckiej estetyki MC20.

Maserati

fot. 7designhouse

Z przodu oczywiste dodatki obejmują bardzo agresywną i wyrzeźbioną aerodynamikę. Widać to chociażby w postaci cienkiego spojlera, który ma zwiększać docisk, gdy samochód osiąga wyższe prędkości. Do przednich błotników dodano elementy, które dodatkowo kierują strumień powietrza w dół po rogach samochodu, zapewniając lepszą stabilność. Dodatkowo długie wystające listwy progowe MC20 kończą się nowym wlotem powietrza przed tylnymi kołami.

Zadziorny tył Maserati

Obracając samochód do tyłu, 7designhouse dodało nisko zawieszonemu nadwoziu masywny tylny dyfuzor. Ma on ponownie zasysać samochód w dół przy maksymalnej prędkości, jednocześnie zmniejszając opór za samochodem. Nad dyfuzorem znajduje się nowe skrzydło z włókna węglowego. Umieszczono je wysoko nad zderzakiem i dopasowano do przeprojektowanej poziomej belki poprzecznej, która zawiera końcówki wydechu.

Maserati

fot. 7designhouse

Firma 7designhouse twierdzi, że samochód jest „odnowiony” dzięki elementom z włókna węglowego. Ma on na celu „wstrzyknięcie wyścigowego DNA do MC20 przy zachowaniu czystości oryginalnego projektu”. Firma przekazała również, że jest on ograniczony tylko do 25 sztuk, co czyni go niezwykle rzadkim zestawem modyfikacyjnym dla już wyczekiwanego supersamochodu. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie 7designhouse.

Jeśli lubisz szerokie nadwozia inspirowane wyścigami, zobacz rownież artykuł zatytułowany Mercedes-Benz CLK DTM AMG — co kryje w sobie?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej