ITD
Główna Na drogach ITD: Szofer naoglądał się filmów gangsterskich i próbował zastosować znany myk

ITD: Szofer naoglądał się filmów gangsterskich i próbował zastosować znany myk

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli kierowcę, który – jak się okazało – miał coś na sumieniu. Dlatego wcześniej próbował pozbyć się dowodów w iście hollywoodzki sposób.

Kojarzycie takie ujęcia w filmach, gdy przestępca już wie, że nie umknie przed wymiarem sprawiedliwości i w ostatniej chwili próbuje się pozbyć dowodów? Wtedy wyrzuca broń lub ściśle tajne dokumenty przez okno i liczy, że nikt ich nie znajdzie. Do tego odpowiednia muzyka i mamy prawdziwą scenę akcji z typowego amerykańskiego kina. Właśnie tak wyobrażam sobie kontrolę ITD, gdy kierowca w podobny sposób próbował pozbyć się dowodów swojej winy.

ITD

Fot. GITD

Kontrola ITD

Ta zapewne znacznie mniej spektakularna akcja rozegrała się w ostatnią środę (7 kwietnia) w Polsce, a dokładniej na drodze S7. Właśnie tam jeden z inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego dostrzegł, że w trakcie zatrzymania rosyjskiej ciężarówki szofer wyrzucił jakiś przedmiot z szoferki. Był on łatwy do zauważenia, ponieważ wcześniej mężczyzna zawinął go w sreberko. Zapewne mundurowi spodziewali się narkotyków lub innego nielegalnego mienia, jednak w rzeczywistości w sreberku znajdowała tylko karta kierowcy. Jej właścicielem naturalnie był ktoś inny niż sam zatrzymany kierowca.

ITD

Fot. GITD

Podczas dalszej części kontroli wszystko się wyjaśniło. Funkcjonariusze sprawdzili dane z karty kierowcy zatrzymanego szofera, dane z tachografu, a także dane z wyrzuconej karty. Jak się łatwo domyślić kierujący rosyjską ciężarówką używał drugiej karty, aby ukrywać przekraczanie przez niego norm czasu pracy.

Ostatecznie kontrola zakończyła się mandatem karnym dla kierowcy w wysokości 2000 zł. Ponadto inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pobrali kaucję na poczet przyszłej kary dla przewoźnika w wysokości 6000 zł. Natomiast znalezioną kartę kierowcy, której próbował pozbyć się bohater tego artykułu, zatrzymali w celu odesłania do urzędu, który ją wydał.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej