SUV
Główna E-Mobilni SUV Hummer EV — generator na kołach [WIDEO]

SUV Hummer EV — generator na kołach [WIDEO]

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Nie mamy wątpliwości, że zwróciłeś uwagę na 1000-konnego pickupa Hummer EV, który został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku. GMC twierdzi, że ma kilka absurdalnych danych również dotyczących jego nowego brata – SUV-a EV.

Jak twierdzi producent, SUV Hummer EV napędzają trzy silniki elektryczne. Mają one moc 830 KM oraz moment obrotowy 15 000 Nm. GMC twierdzi również, że jest w stanie przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę (97 km/h) w zaledwie 3,5 sekundy. Jego zasięg to jakieś 482 km na pełnym naładowaniu. Obsługuje system ładownia 800 V oraz szybkie ładowanie DC do 300 kW.

SUV

fot. GMC

Spore możliwości SUV-a

Najważniejsze cechy niezaprzeczalnie wyjątkowego SUV-a Hummer EV obejmuje wiele elementów. Na przykład nową technologię mapowania szlaków, tryb CrabWalk do manewrowania w ciasnych miejscach. Co więcej, posiada również generator elektryczny, który może dostarczyć 3 kW mocy podczas chociażby wakacji w terenie. Dodatkowo ten generator może ładować inny pojazd elektryczny lub zasilać sprzęt kempingowy napięciem 240 V / 25 A / 6 kW.

SUV

fot. GMC

Hummer EV SUV dzieli główny język projektowy z pickupa EV Hummer z otwartym dachem, pokazanego w zeszłym roku. GMC określa go mianem „mistrza manewrowania” dzięki całkowitemu zmniejszeniu rozstawu osi. Daje to temu SUV-owi promień skrętu wynoszący zaledwie 10,8 metra.

Podgląd z wielu kamer

Wewnątrz kabiny klienci mają do dyspozycji nawet 200 różnych sposobów dostosowania własnego klimatu. System multimedialny o przekątnej 13,4 cala oraz 12-calowy wyświetlacz przed kierowcą to tylko niektóre z nich. GMC dorzuca 14 widoków z kamery do parkowania oraz do 17 widoków z kamery z opcjonalnym pakietem Extreme Off-Road. Potencjał personalizacji tego auta jest naprawdę bogaty.

SUV

fot. GMC

Al Oppenheiser, główny inżynier Hummer EV, powiedział:

„SUV GMC Hummer EV oferuje wyjątkową równowagę między osiągami na drodze i możliwościami terenowymi, wzmocnioną unikalną konstrukcją. Korpus Hummer EV chroni akumulator, podczas gdy akumulator wspiera konstrukcję. Oznacza to, że sam akumulator jest elementem konstrukcyjnym, który umożliwia rzadkie połączenie ekstremalnych możliwości terenowych i płynnych osiągów drogowych na zintegrowanej platformie z ramą nadwozia”.

Poniżej możesz zobaczyć elektryzującą prezentację tego wyjątkowego modelu, zarówno pickupa jak i prezentowanego modelu.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej