SUV
Główna Motonowości Hyundai Kona N — zmiany w sportowym SUV-ie!

Hyundai Kona N — zmiany w sportowym SUV-ie!

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Hyundai potwierdził kilka szczegółów dotyczących swojego nadchodzącego, małego SUV-a. Model Kona N wyposażą w najnowszą 8-biegową dwusprzęgłową przekładnię DCT typu mokrego — czyli zanurzoną w oleju. Jakie zalety ma ta skrzynia biegów?

Można było oczekiwać, że 8-biegowa przekładnia trafi do Kona N, ponieważ model i30 N już ją ma. Skrzynia biegów będzie oferować szereg funkcji zwiększających wydajność, takich jak na przykład „N Power Shift”. Ma on na celu zmniejszenie spadków momentu obrotowego podczas zmiany biegu na wyższy. Dodatkowo mamy tam także tryb „N Grin Shift”, który zapewnia 20 sekund maksymalnych osiągów.

SUV gotowy na tor

Dostępny jest również tryb „N Track Sense Shift”, który jest przeznaczony do użytku na torze. Włączenie tego trybu nakazuje samochodowi przygotowanie się do jazdy po torze, dzięki czemu skrzynia biegów zapewnia optymalny bieg dla danej sytuacji. Czas, jaki potrzebuje na zmianę przełożenia, również został skrócony.

SUV

fot. Hyundai

Oprócz tych ustawień, Kona N oferuje również cztery główne tryby jazdy — Normal, Eco, Sport, N — a także tryb Custom. Umożliwia on kierowcy odpowiednie dopasowywanie różnych ustawień. Te tryby zmieniają układ napędowy, układ kierowniczy i charakterystykę układu wydechowego w i30 N i prawdopodobnie będą podobnie działać w SUV-ie – modelu Kona N.

Przejęty silnik

Hyundai potwierdza, że ​​zaktualizowany czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 litra z nowego i30 N zastosują również w SUV-ie. Wytwarza on 276 KM oraz 392 Nm momentu obrotowego co czyni go jednym z najpotężniejszych małych SUV-ów w tej klasie.

SUV

fot. Hyundai i30 N

W oświadczeniu Hyundai tak mówił o silniku:

„Charakteryzuje się płaską charakterystyką mocy, która zapewnia większy moment obrotowy i moc przy średnich i wysokich obrotach na minutę. Nowy, wyższy moment obrotowy w większym stopniu wykorzystuje potencjał silnika w codziennych sytuacjach drogowych. Nowa charakterystyka mocy silnika poprawia również przyspieszenie w zakresie średnich i wysokich prędkości i zapewnia niezmiennie wysokie osiągi, nawet w różnych warunkach temperatury zewnętrznej”.

Dane dotyczące zużycia paliwa nie zostały jeszcze udostępnione, jednak Hyundai stwierdził, że więcej informacji zostanie opublikowanych już „wkrótce”.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej