ITD
Główna Na drogach ITD: Naczepa tuningowana w garażu i niespodziewany ładunek [WIDEO]

ITD: Naczepa tuningowana w garażu i niespodziewany ładunek [WIDEO]

przez Izaak Chwist
1 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli zestaw, którego ładunek ich mocno zaskoczył. Kierowca otrzymał mandat i został uziemiony przez mundurowych.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w swojej pracy często spotykają się z nietypowymi ładunkami. Charakterystyka transportu ciężkiego jest bardzo różnorodna, ale przewóz drewna jest jedną z gałęzi branży, która wygląda dość jednakowo w znacznej większości przypadków. Tym razem było inaczej.

W ostatni piątek (9 kwietnia) w Szczecinie inspektorzy ITD prowadzili kontrole na dobrze znanym kierowcom tzw. „drewnianym szlaku”. Podczas działań zatrzymali pojazd, którego właścicielem był polski przewoźnik. Ciągnik siodłowy ciągnął za sobą naczepę typu firanka. Gdy sprawdzili zwartość przestrzeni ładunkowej to mocno się zdziwili. Okazało się, że załadowano na nią drewno, które powinno transportować się na naczepie kłonicowej przeznaczonej fabrycznie do tego rodzaju transportu. Ponadto sam ładunek zabezpieczono w nieodpowiedni sposób.

ITD

Fot. GITD

ITD załamywało ręce

Kierowca przekonywał inspektorów ITD, że naczepę jednak dostosowano do przewozu drewna. Według niego dodano do niej „metalową klatkę”, dzięki której można w bezpieczny sposób przewozić drewno. Klatka w rzeczywistości była zwykłą samoróbką stworzoną w garażu i oczywiście nie spełniała jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. Na domiar złego miejscami była już skorodowana, a sam ładunek zabezpieczono poprzecieranymi i luźnymi pasami transportowymi.

W takich okolicznościach pojazd nie mógł wyruszyć w dalszą drogę. Ładunek musiał zostać przeładowany na odpowiednią naczepę, aby już nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego nałożyli na kierowcę również mandat karny za niewłaściwy przewóz ładunku.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

2 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Daniel
Daniel
1 rok temu

Co za kretyn to woził.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej