ITD
Główna Na drogach ITD: Z naczepy sypał się piach, a sam jej stan był tragiczny

ITD: Z naczepy sypał się piach, a sam jej stan był tragiczny

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli zestaw, który w szczególny sposób wyróżniał się na drodze. Z jego naczepy na drogę i innych użytkowników ruchu po prostu sypał się piach.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili swoje działania w ostatni wtorek (13 kwietnia). Tego dnia skupiali się przede wszystkim na ekspresowej „piątce” koło Leszna. Właśnie tam skontrolowali pojazd, który stał się bohaterem tego artykułu. Inspektorzy ITD mieli do niego wiele zastrzeżeń.

Funkcjonariusze zatrzymali ciągnik siodłowy, który ciągnął za sobą naczepę często nazywaną „patelnią”. Załadowany był na niej piach, którego kierowca nie zabezpieczył plandeką, co było jego obowiązkiem. Przez to niedbalstwo sypki ładunek sypał się za pojazdem. Ponadto uwagę inspektorów ITD zwróciła burta naczepy. Okazało się, że jest ona niedomknięta. To jednak nie były wszystkie niedociągnięcia, których dopatrzyli się inspektorzy.

ITD

ITD: Tragiczny stan naczepy

Dalsza część kontroli ujawniła poważne usterki w naczepie. Jej opony okazały się kompletnie zużyte, a jazda na nich powodowała spore zagrożenie. Cześć z nich była zużyta do tego stopnia, że widać było druty stanowiące ich konstrukcję. Okazało się również, że naczepa nie ma badania technicznego, co przy ogumieniu w takim stanie nie specjalnie zdziwiło inspektorów. Według funkcjonariuszy naczepa wcale nie powinna poruszać się po drogach publicznych.

Inspektorzy ITD ostatecznie zatrzymali jej dowód rejestracyjny oraz wyciągnęli dalsze konsekwencje wobec kierowcy i przewoźnika. Szofer na miejscu kontroli otrzymał mandat karny. Przewoźnik natomiast musi liczyć się z otrzymaniem kary finansowej wskutek prowadzonego postępowania administracyjnego. Jej wysokość może sięgnąć 4000 zł.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej