strzelanina Ruda Śląska
Główna Na drogach Ruda Śląska: Mężczyzna zastrzelony podczas próby ucieczki

Ruda Śląska: Mężczyzna zastrzelony podczas próby ucieczki

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Mężczyzna przepłacił życiem próbę ucieczki przed policją i wymiarem sprawiedliwości. Zginął w wyniku postrzału w miejscowości Ruda Śląska.

Poniedziałek rozpoczął się dla śląskich funkcjonariuszy od ciężkiej interwencji. Policjanci dzisiejszego poranka (19 kwietnia) prowadzili czynności mające na celu zatrzymanie 36-letniego mężczyzny w miejscowości Ruda Śląska. Namierzyli go w dzielnicy Bykowino w chwili, gdy ten jechał jedną z dróg dojazdowych w swoje miejsce zamieszkania.

Poszukiwany przez prokuraturę mężczyzna jednak zorientował się, że czekają na niego funkcjonariusze policji. Jadąc samochodem, podjął próbę ucieczki, a mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Warto podkreślić, że policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że uciekinier może być uzbrojony.

strzelanina Ruda Śląska

Strzelanina Ruda Śląska

W trakcie desperackiej próby 36-latek taranował radiowozy, które ustawili funkcjonariusze w celu zablokowania mu drogi ucieczki. W pewnym momencie zapędził się w kozi róg i nie miał możliwości dalszej jazdy, ponieważ na jego drodze stanęła duża skarpa. Wtedy wysiadł z samochodu i wyciągnął broń, którą mierzył w kierunku policjantów. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, ale 36-latek zupełnie je zignorował. Wtedy padły śmiertelne dla uciekiniera strzały.

Policyjni sanitariusze próbowali udzielić postrzelonemu pomocy medycznej, ale w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policja informuje, że na miejscu zdarzenia trwają czynności prowadzone przez ekipę dochodzeniowo-śledczą i pod nadzorem prokuratora. 36-latek w przeszłości był kilkukrotnie karany.

Źródło: Policja

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej